ﺳﻪشنبه, 16 خرداد,1402

فروش فرش متبرک دستباف رضوی ۱۳۰ درصد افزایش یافت

فروش فرش متبرک دستباف رضوی ۱۳۰ درصد افزایش یافت
مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت:فروش فرش متبرک دستباف در ۱۰ ماه نخست امسال رشد ۱۳۰ درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا باغشنی مدیر عامل شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: فرش‌های تولید شده توسط شرکت فرش آستان قدس رضوی پس از استفاده در حرم مطهر امام رضا (ع) و کهنه شدن، به دفتر مرکزی شرکت منتقل و پس از آماده شدن و رفع ایرادات آن برای فروش به مشتریان و علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: به این صورت که پس از خروج از حرم مطهر به کارگاه قالی شویی شرکت منتقل شده و پس از بررسی و کنترل قسمت‌هایی که دچار نقص احتمالی هستند، تعمیرات لازم انجام و بعد از شسته شدن به دفتر مرکزی شرکت برای فروش ارسال می‌شود.

 مدیر عامل شرکت فرش آستان قدس رضوی با بیان این که فرش‌های دستباف متبرک حرم مطهر رضوی معمولا پس از ۷ سال استفاده در رواق‌ها و کهنه شدن به فروش می‌رسد، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند فرش‌های مذکور را در محل دفتر مرکزی شرکت و یا نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران خریداری کنند.

باغشنی افزودحفظ اصالت در نقشه، رنگ و متبرک بودن فرش‌های دستباف و همچنین ارزان بودن نسبت به فرش‌های نو و متبرک بودن فرش‌های ماشینی، مهم‌ترین دلایل افزایش این فروش را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه ابعاد این فرش‌ها نیز ۵ در ۳/۳۰، ۸ در ۶، ۵ در ۷، ۴ در ۵ و... است تصریح کرد: با توجه به این که فرش‌های متبرک، همان فرش‌های مورد استفاده در اماکن متبرکه رضوی است، طبیعتا در آن از طرح‌های تمام افشان، افشان ترنج و لچک ترنج استفاده می‌شود.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.