دوشنبه, 04 مهر,1401

موزه فرش تهران با مرکز ملی فرش همسو خواهد بود

موزه فرش تهران با مرکز ملی فرش همسو خواهد بود
رییس موزه فرش تهران در دیدار با سرپرست مرکز ملی فرش ایران از آمادگی این موزه برای تعامل هر چه بیشتر در مسیر اعتلای هنر- صنعت فرش دستباف و ایجاد فضایی برای فرهنگ سازی در بین مردم کشور خبر داد.

رییس موزه فرش تهران در دیدار با سرپرست مرکز ملی فرش ایران از آمادگی این موزه برای تعامل هر چه بیشتر در مسیر اعتلای هنر- صنعت فرش دستباف و ایجاد فضایی برای فرهنگ سازی در بین مردم کشور خبر داد.

صدیقه قدرت آبادی که در دفتر سرپرست مرکز ملی فرش ایران حضور یافته بود با ارایه گزارشی از اقدامات و رایزنی های انجام شده موزه فرش در ایام گذشته، خواستار توجه مرکز ملی فرش ایران به این موزه به عنوان شناسنامه فرش ایران شد.

وی با اشاره به تعداد و کیفیت فرش های دستباف موزه فرش تهران و آسیب هایی که پیش روی این آثار هنری قرار دارد گفت: برای نگهداری بهینه این فرش ها و ساماندهی موزه قدیمی فرش تهران نیازمند همراهی و مساعدت مرکز ملی فرش ایران هستیم.

رییس موزه فرش تهران همچنین حضور مرکز ملی فرش ایران را در نمایشگاه هایی که در این موزه برگزار می شود لازم و ضروری دانست و برای پیشگیری از لطمه خوردن به نام و اعتبار فرش ایران و موزه فرش، خواستار اعطای تاییدیه به شرکت های برگزارکننده نمایشگاه فرش در موزه فرش شد تا از برگزاری نمایشگاه هایی که فاقد تایید مرکز ملی فرش ایران هستند جلوگیری شود.

قدرت ابادی همچنین پیشنهادهایی از جمله برگزاری تورهای گردشگری با رویکرد شناساندن بازار فرش دستباف، در جهت گسترش بازار داخلی و فرهنگ سازی در بین مردم را ارایه کرد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران نیز در این دیدار ضمن تشریح رویکرد جدید مرکز ملی فرش ایران بر تقویت سویه های علمی، فرهنگی و هنری در کنار جنبه های تجاری و اقتصادی فرش دستباف با همراهی موزه فرش تهران تاکید کرد.

حمید کارگر افزون بر اعلام آمادگی در کمک به رفع مشکلات و آسیب های موزه فرش ایران، خواستار همسو و همگام شدن موزه فرش تهران با مرکز ملی فرش ایران برای همکاری های مشترک در زمینه فرش دستباف شد.

وی اظهار امیدواری کرد در دیدار آتی خود با رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارایه راهکارهایی ضمن برقراری تعامل دوسویه، به تقویت موزه فرش به عنوان ویترین اصلی فرش ایرانی یاری رساند.

 برگزاری کارگاه های تخصصی فرش دستباف و برقراری ارتباط با موزه داران دیگر کشورها، بازدید ویژه مهمانان خارجی بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف از موزه فرش و کمک به برقراری غرفه های دایمی مشاوره و رفوی فرش در موزه فرش نیز از جمله مواردی بود که در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.