یکشنبه, 06 فروردین,1402

دوره آموزش فرش بافی در ورامین اجرا شد

دوره آموزش فرش بافی در ورامین اجرا شد
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین از اجرای دوره آموزش بافت فرش دستباف در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین از اجرای دوره آموزش بافت فرش دستباف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ حسن میرزایی گفت : این طرح به منظور کیفیت بخشیدن به فرش های تولید شده در شهرستان ورامین اجرا شد وطی آن قالی بافان و علاقمندان هنر فرش در دوره های آموزشی کردند.

وی اظهار داشت : در برخی از موارد شاهدیم که قالی بافان بدون در نظر گرفتن شرایط بازار و نیاز مشتریان اقدام به بافت فرش می کنند که این امر باعث کاهش کیفیت فرش های شهرستان و در نتیجه از دست دادن بازار می شود .

وی افزود: با توجه به اینکه امور مربوط به تعاونی های فرش باید زیر نظر اداره صنعت ، معدن و تجارت انجام شود این اداره اقدام به ساماندهی امور مربوط به قالی بافان و آموزش آنان کرده است .

میرزایی بیان داشت : دراین راستا 150 نفر از قالی بافان شهرستان ورامین در دوره های آموزشی که با حضور اساتید مجرب در شهرستان ورامین اجرا شده شرکت کرده اند تا کیفیت بافت فرش ورامینی که دارای اعتبار جهانی است افزایش یابد.

وی اظهارداشت : فرش ورامین در سال های نه چندان دور به کشورهای آلمان، فرانسه و آمریکا بازار صادر می شد که به دلیل بی توجهی صورت گرفته بازار این نوع کالا در حال رکود است.

وی گفت :هم اکنون بیش از 3 هزار نفر از قالی بافان در شهرستان ورامین ساماندهی شده اند که این افراد جهت بیمه قالی بافان به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده اند .

میرزایی اظهار داشت :طرح و نقش فرش ورامین از دیر باز در ایران و سایر کشورهای جهان شناخته شده است و بسیاری از هنرمندان در مناطق و روستاهای شهرستان نسبت به بافت فرش دستباف اقدام می کنند .

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ورامین گفت : با همت هنرمندان قالی باف ، سالانه یک هزار متر مربع فرش دستباف در ورامین تولید می شود که در صورت توجه به آن می توان زمینه توسعه فعالیت و نیز صادرات آن را فراهم کرد .

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.