طراحی سایت
شنبه 09 اسفند 1399
EN

رنگرزی

نتایج طرح مطالعاتی بررسی کارگاههای رنگرزی قم ارایه شد

نتایج طرح مطالعاتی بررسی کارگاههای رنگرزی قم ارایه شد
طرح مطالعاتی "بررسی وضعیت موجود کارگاههای رنگرزی استان قم"ارایه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
طرح مطالعاتی "بررسی وضعیت موجود کارگاههای رنگرزی استان قم" با حضور جمعی از کارشناسان در محل مرکز ملی فرش ایران ارایه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش؛ مجری این طرح دکتر محسن حسینخانی است و این طرح مطالعاتی، به منظور بررسی وضعیت موجود کارگاه های رنگرزی استان قم و شناسایی مشکلات و مسائل رنگرزی فرش این استان انجام شده است.
در جلسه دفاع از این طرح تحقیقاتی عنوان شد که از میان 18 کارگاه رنگرزی قم تنها هفت کارگاه، فعال هستند و سهم کارگاه های فعال سنتی از این تعداد پنج مورد اعلام شد.
پایین بودن بهره وری، یکنواختی رنگها و بالابودن هزینه تمام شده از عمده مشکلات مورد بحث کارگاههای رنگرزی استان قم در این جلسه بود.
در ادامه بحث بهبود وضعیت کنونی رنگرزی، مباحث نیروی انسانی به عنوان اولویت اول و آموزش رنگرزان به منظور بالابردن بهره وری در دستور کار قرار گرفت.
در این جلسه تاکید شد باتوجه به اینکه قم به عنوان يكي از قطب هاي توليد فرش دستباف و مهد توليد فرش ابريشم كشور در جهان شناخته شده است؛ مبحث رنگرزی به صورت جدی تر در استان پیگیری شود تا کالای تولید شده با مرغوبیت هرچه بیشتر به بازارعرضه شود. عملیاتی کردن نتایج مورد بحث در این جلسه مورد تاکید نشست اخیر فرش قم بود.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.