یکشنبه, 06 فروردین,1402

آغاز به کار رسمی خانه‌ فرش کردستان

آغاز به کار رسمی خانه‌ فرش کردستان
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از آغاز به کار رسمی خانه‌ فرش استان خبر داد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از آغاز به کار رسمی خانه‌ فرش استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، "محمد پورنگ" در جلسه‌ میز فرش کردستان که با حضور سرپرست معاونت تولید مرکز ملی فرش ایران و با شرکت همه‌ سازمان‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی و دولتی فرش دستباف در سطح استان برگزار شد، گفت: فرش دستباف در استان کردستان بعنوان یک مزیت نسبی می‌تواند نقش بسزایی را در برطرف کردن بیکاری و اشتغال ایفا کند.

وی افزود: با وجود 90 هزار بافنده‌ فرش دستباف در استان که در هر سیکل تولید بالغ بر 60 هزار مترمربع فرش تولید می‌کنند، ارزش افزوده‌ بسیار زیادی برای اقتصاد استان و کشور به ارمغان می‌آورند که با حمایت‌های جدی‌تر سازمان‌های دولتی و برنامه‌ریزان استانی می‌توان این میزان تولید را افزایش داد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اشتغالزایی بسیار خوب فرش دستباف در استان با سرمایه‌گذاری کم و بازدهی زیاد خاطرنشان کرد: می‌طلبد نهایت حمایت را از این صنعت مهم و جذاب داشته باشیم.

در این جلسه اعتبارنامه‌ افراد انتصابی از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت به اعضای هیئت رئیسه منتصب به خانه‌ فرش استان اعطا شد.

همچنین با تقدیم اعتبارنامه‌ اعضای هیئت رئیسه‌ خانه فرش استان کردستان که متشکل از روسای تشکل‌های خصوصی و دولتی بخش فرش دستباف است، مقرر شد در راستای تعالی فرش دستباف استان کردستان علاوه‌ بر ساماندهی امور مربوط به این بخش و احصاء آسیب‌ها و فرصت‌های مربوط به فرش دستباف استان در چارچوب سیاست‌های مرکز ملی فرش ایران و سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گام‌های مهمی برداشته شود.

در این جلسه "سیداشرف رستم‌پور" رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، "عبدالله فتحی" نائب رئیس و عضو هیئت مدیره، "محمد جهانی" بازرس و عضو هیئت مدیره، "شهره میناگری" خزانه‌دار و عضو هیئت مدیره،"محمد وکیلی نصرت‌آباد" دبیر و عضو هیئت مدیره بعنوان اعضای منتصب خانه فرش استان کردستان اعتبارنامه‌های خود را دریافت کردند.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.