چهارشنبه, 06 مهر,1401

ایران در نمایشگاه فرش چین حضور می یابد

ایران در نمایشگاه فرش چین حضور می یابد
نمایشگاه تخصصی فرش دستباف شینینگ با حضور کشورهای تولیدکننده فرش از جمله ایران در چین برگزار می شود.

نمایشگاه تخصصی فرش دستباف شینینگ با حضور کشورهای تولیدکننده فرش از جمله ایران در چین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ نمایشگاه امسال که یازدهمین دوره برپایی آن است با حضور کشورهای ایران، هند، پاکستان، چین، افغانستان، نپال، ترکیه، قزاقستان و ترکمنستان همراه خواهد بود.

جواد رضایی، مشاور امور نمایشگاهی مرکز ملی فرش ایران درباره این نمایشگاه گفت: امسال 20 شرکت ایرانی در شینینگ حضور می یابند و یک هزار مترمربع فضا به نمایندگان کشورمان اختصاص یافته است که این جدا از فضای غرفه فرش های ماشینی ایران است و برای برنامه های ویژه روز ایران هم 400 مترمربع در اختیار کشورمان گذاشته شده است.

وی درباره آیین روز ایران گفت: با فضایی که در مدت برگزاری نمایشگاه به ایران داده می شود؛ طی برگزاری نمایشگاه و سخنرانی ها، فرهنگ و فرش کشورمان را معرفی می کنیم.

رضائی با بیان اینکه ایران با شعار "بافندگی، زندگی و عشق" در این نمایشگاه شرکت می کند، اظهار داشت: ارائه  فیلم های ویدویی، برپایی گالری عکس، کارگاه های آموزشی و حضور استادان برجسته فرش برای پاسخگویی به بازدیدکنندگان، از  برنامه های جانبی کشورمان در این نمایشگاه و به بهانه برگزاری روز ایران است.

مشاور امور نمایشگاهی مرکز ملی فرش ایران در ادامه گفت: با بهبود شرایط اقتصادی چین، فرصتی به دست آمده تا فرش را آن طور که هست به مردم این کشور بشناسانیم چرا که هم اکنون سطح سفارش پذیری در چین بسیار عالی است.

رضایی با اشاره به سیر صعودی صادرات فرش ایران به چین گفت: فرش ایران در دو نمایشگاه دموتکس شانگهای و نمایشگاه شینینگ چین به طور رسمی شرکت دارد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

khorsand
khorsand یکشنبه, 05 مرداد,1393 07:17
سلام لطفا شرایط حضور در نمایشگاه را اطلاع دهید