چهارشنبه, 06 مهر,1401

روز ایران در نمایشگاه فرش چین

روز ایران در نمایشگاه فرش چین
آیین ویژه روز ایران در نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در شینینگ چین برگزار می شود.

آیین ویژه روز ایران در نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در شینینگ چین برگزار می شود.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران با اعلام این خبر افزود: در یازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش شینینگ، افزون بر حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف کشور، شاهد برگزاری آیینی ویژه با نام "روز ایران" خواهیم بود.

حمید کارگر ادامه داد: این نمایشگاه هر سال با حضور کشورهای تولید کننده فرش در شهر شینینگ چین برگزار می شود و امسال نیز کشورهای ایران، هند، پاکستان، چین، افغانستان، نپال، ترکیه، قزاقستان و ترکمنستان در این رویداد مشارکت دارند.

وی افزود: این نمایشگاه از شانزدهم تا بیستم امردادماه در شینینگ چین برگزار می شود و به همت مرکز ملی فرش ایران برنامه های خاصی برای نمایش فرایند تولید فرش در کنار انجام سخنرانی و فعالیت های فرهنگی و هنری تدارک دیده شده است.

کارگر بهبود شرایط اقتصادی چین را عاملی دانست که موجب شده است این کشور به یکی از بازارهای مهم فرش ایران تبدیل شود.

به گفته وی در شرایط کنونی کشور چین در حال خروج از دایره تولیدکنندگان فرش دستباف است و خود به یکی از واردکنندگان فرش ایران تبدیل شده است.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران با اشاره به آمارهای صادراتی فرش دستباف گفت: برپایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سه ماهه نخست امسال بیش از 19 تن فرش دستباف به ارزش بیش از 3 میلیون دلار به کشور چین صادر شده است و این کشور در رتبه پنجم خریداران فرش ایران قرار گرفته است.

گفتنی است نمایشگاه تخصصی فرش شینینگ در غرب چین و در نزدیکی تبت برگزار می شود و پیش بینی شده است حدود شش هزار بازرگان در این نمایشگاه شرکت کنند. 

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

siami
siami یکشنبه, 05 مرداد,1393 09:45
با عرض سلام. ممنون از اطالاعاتی مختلفی که در زمینه های فرش میگذارید. برای دانشجویان و علاقه مندان به مباحث فرش جذاب میباشد.
از این بابت خوشحالم که در کشور چین همچین نمایشگاهی برگذار میشود باعث افتخار کشورمان در این زمینه است.
مجید رضا محمد ی صفت
مجید رضا محمد ی صفت دوشنبه, 06 مرداد,1393 19:56
با سلام
عده کثیری از همکاران نقشه های فرش های ساروق را کپی کرده و در شهرستان های مختلف کشور تولید نمودهو آن را با نام ساروق به فروش می رسانند که ضربه جبران ناپذیری به این فرش با اصالت و کیفیت وارد می کند.