طراحی سایت
دوشنبه 05 خرداد 1399
EN

اخبار

حل مشکل بیمه قالی بافان سراسر کشور با دستور وزیر

حل مشکل بیمه قالی بافان سراسر کشور با دستور وزیر
محمدرضا صباغیان، نماینده مجلس شورای اسلامی از حل مشکل بیمه قالی بافان سراسر کشوربا دستور " محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی خبر داد .

به گزارش مرکز ملی فرش ایران، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صباغیان گفت: تا قبل از این مدت، ارتباط بیمه ای ، بیمه شده قالی باف در صورت عدم پرداخت حق بیمه بلافاصله قطع می شد و با توجه به ضوابط و مقررات قبلی و عدم سهمیه مناسب واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی امکان انعقاد قرارداد مجدد میسر نبود.

 این نماینده مجلس افزود : با شرایط قبل عملاً خانواده‌های تحت پوشش این افراد که عمدتاً سرپرست خانوار و فاقد وضعیت مالی لازم هستند از تعهدات بیمه‌ای بهره‌مند نمی‌شدند.

وی تصریح کرد : درنشست هایی که با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اخذ دستور، این مشکل با دستور اداری معاون بیمه سازمان تأمین اجتماعی به مدیران کل تأمین اجتماعی استان در تاریخ یازدهم اسفندماه ۱۳۹۸ برای تمام قالی بافان و شاغلان صنایع دستی سراسر کشور برطرف شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد : سهمیه پذیرش متقاضیان از ۱۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش یافته است و مقررشده است برای بیمه شدگانی که به دلایل مختلف مبلغ حق بیمه را خارج از مهلت مقرر پرداخت می کنند و از آخرین مهلت پرداخت حق بیمه آنان بیش از سه ماه نگذشته باشد برای یک بار مجوز پذیرش درخواست و انعقاد قرارداد حق بیمه قالی بافان و شاغلان صنایع دستی صادر و مشکل شمار زیادی از این قشر کوشا برطرف شود.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.