طراحی سایت
دوشنبه 13 مرداد 1399
EN

اخبار

بازدید رییس مرکز ملی فرش ایران از تالار فرش موزه پرستیژلند در سیتی سنتر اصفهان

بازدید رییس مرکز ملی فرش ایران از تالار فرش موزه پرستیژلند در سیتی سنتر اصفهان
تالار فرش موزه پرستیژلند مجموعه‌ای بی‌نظیر و ارزشمند از فرش ایرانی، بافته دست هنرمند اصفهانی، استاد فیض الله صفدرزاده حقیقی است که در این بخش نگهداری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این موزه در طبقه چهارم مجموعه سیتی سنتر اصفهان با فضای 1600متر مربع در مدت 4 سال و با اعتبار مکانی افزون بر 300 میلیارد ریال ساخته شده است.

در این موزه آثار هنری 50 سال اخیر شهر اصفهان شامل 20 مجموعه نفیس از کتب خطی، اسناد وقباله های تاریخی، ظروف سفالی، قلمزنی، ظروف فولادی، تمبر، اسکناس، سکه، تابلوهای هنری، انواع رادیوها، دوربین ها، گرامافون ها، تلفن ها، سماور وانواع ساعت از جنس طلا ونقره می باشد و  این موزه دارای هفت تالار اصلی و دو تالار فرعی است.

گفتنی ست: تالار فرش مجموعه‌ای بی‌نظیر و ارزشمند از فرش ایرانی، بافته دست هنرمند اصفهانی، استاد فیض الله صفدرزاده حقیقی است که در این بخش نگهداری می‌شود. ایشان فرزند استاد مهدی خان، یکی از پیشکسوتان فرش دستباف اصفهان هستند. مهم‌ترین ویژگی استاد، خلق آثار بی‌نظیری است که در آن اصالت فرش ایرانی را با خلاقیت و نوآوری حفظ کرده‌اند. آثار بسیار زیبا از هنرنمایی او وجود دارد. ولی اوج این هنرمندی را می‌توانید در فرش‌هایی با طرح محراب و سقف مسجد شیخ لطف‌الله مشاهده کنید.

این فرش‌ها سه بعدی هستند و با مهارت و زیبایی وصف‌ناپذیری بافته شده‌اند. شاید این تصاویر در نگاه اول، بازدید کننده را کمی دچار تردید کند. یک نکته دیگر اینکه، فرش‌ها به صورت دوره‌ای تغییر می‌کنند و طرح‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.