جمعه, 12 خرداد,1402

معرفی هنر ایرانی در رسانه‌های سریلانکا

معرفی هنر ایرانی در رسانه‌های سریلانکا
مقاله «فرش‌های ایران نمادی از تجملات شاعرانه» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، وبلاگ تودو سریلانکا، بیست‌وسوم خردادماه اقدام به نشر مقاله «فرش‌های ایران نمادی از تجملات شاعرانه» کرده است.

رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو در مقاله ای که در این رسانه منتشر کرده، آورده است: وقتی در مورد فرش صحبت می کنیم ، طبیعتاً نام ایران به ذهن خطور می کند و بهترین کارشناسان امورهنری در جهان بدون هیچ تردیدی این واقعیت را می پذیرندکه واژه فرش و ایران از یکدیگر تفکیک ناپذیر هستند بنابراین فرش ایرانی، نمادی آشکار از هنر ایرانی می باشد .

مقاله سپس ادامه داده ؛ بدون شک می توانیم تأیید کنیم که بهترین و لوکس ترین فرشهای دنیا در ایران بافته می شوند. هنر قالی بافی در ایران عمیقا با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران در هم تنیده شده  بافندگان با استعداد فرش ایرانی ، طرح های شگفت انگیزی را با رنگهای تحسین برانگیز ترکیب می کنند و این کاری است که فقط از یک استاد هنرهای زیبا می توان انتظار داشت . هنرمندان جهان فرش ایرانی را همچون باغی پر زرق و برق و با تنوع گلهای رنگارنگ تصورکرده اند.

 پروفسور" آرتور پوپ"، استاد پیشکسوت و ایران شناس معروف دراین خصوص می گوید ، فرش های قیمتی که تاریخ کاشان را نشان می دهد، سمبل واقعی هنر کلاسیک ایران است. این هنر نشانگر دوره های مختلف، زندگی و فرهنگ مردم ایران است.

 مقاله درادامه به تاریخچه قالی باقی درایران و شکوفایی آن دردوره های مختلف اشاره نموده و درپایان بیان داشته ؛ حضور فرش های ایرانی دربسیاری از کاخ های سلطنتی درجهان به عنوان یک افتخار ویژه برای هنرمندان این عرصه تلقی می شود.

 

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.