دوشنبه, 07 خرداد,1403

بار تحریم‌های نفتی بر دوش معدن است/ صادارت فرش کشور به ۶۰ میلیون دلار کاهش یافت.

بار تحریم‌های نفتی بر دوش معدن است/ صادارت فرش کشور به ۶۰ میلیون دلار کاهش یافت.
سرپرست وزارت صمت اعلام کرد: متاسفانه به دلیل شرایط تحریم وضعیت صادرات فرش بسیار خراب است به طوری که از درآمد دو میلیارد دلاری به 60 میلیون دلار رسیده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از ایلنا، حسین مدرسی خیابانی در مراسم ورود ناوگان و امضای تفاهم‌نامه ساخت 800 کیلومتر خط دوم ریلی اظهار داشت: وزارت صمت برنامه گسترده‌ای برای افزایش ظرفیت فولاد دارد و سال گذشته توانستیم 57 میلیون تن انواع محصولات فولاد را صادر کنیم که افزایش صادرات نیاز به حمل و نقل دارد.

وی ادامه داد: صادرات شمش فولادی از 28 میلیون تن به 42 میلیون تن می‌رسد و امروز 26 میلیون تن انواع مجموعه فولادی به صادرات اضافه خواهد شد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مهم ترین عامل صادرات در فولاد بحث  لجستیک و حمل و نقل است اظهار داشت: امروز که ساخت 800 کیلومتر راه آهن مسیر بافق به سنگان کلید می‌خورد اتفاق بسیار مهمی در بخش حمل و نقل باری است و قطعا این پروژه به تامین مواد اولیه در داخل کشور و هم افزایش صادرات کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت صمت با تاکید بر اینکه سهم حمل و نقل ریلی در کشورمان به شدت پایین است گفت: حمل و نقل ریلی باید در بخش جابجایی مسافر و بار برای جلوگیری از تصادفات بیشتر شود.

مدرسی خیابانی ادامه داد: خوشبختانه حمل ریلی کالاهای اساسی از 10 درصد سال 97 در سال گذشته به 25 درصد رسید اما هنوز هم قابل دفاع نیست.

مدرسی خیابانی ادامه داد: تولید بدون توسعه زیرساخت‌ها و لجستیک و همچنین رشد حمل و نقل امکان پذیر نیست.

سرپرست وزارت صمت با اشاره به ظرفیت‌های معدنی کشور تاکید کرد:‌ ذخائر معدنی کشورمان 53 میلیارد تن است که امروز مجوز بهره‌برداری 700 میلیون تن را ارائه داده‌ایم اما از این میزان هم فقط 500 میلیون تن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.