طراحی سایت
چهارشنبه 09 مهر 1399
EN

اخبار

بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران از بنیاد فرهنگی هنری رشتی زاده

بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران از بنیاد فرهنگی هنری رشتی زاده
فرح ناز رافع در جریان سفر به استان قم از بنیاد فرهنگی هنری رشتی زاده دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع رئیس در حاشیه شرکت در کارگروه فرش استان قم از مجموعه فرش رشتی زاده بازدید کرد کرد. وی سبک فرش رشتی زاده را متفاوت با سایر سبک های متداول فرش بافی و مطابق با سلیقه اروپا قلمداد کرد.

رافع در این جلسه ابراز امیدواری کرد در استان های فرش خیز کشور استارت آپ های مربوط به فرش دستباف راه اندازی شود و با توجه به پیشرو بودن قم در صدور شناسنامه و گواهی مالکیت - این موضوع -  یکی از مهم ترین استارت آپ های استان قم خواهد بود.

گفتنی ست: محمدرضا رشتی‌زاده در اقدامی نو در عرصه هنر فرش دست باف ایران اقدام به طراحی و بافت فرش مدرن به صورت لوکس و سفارشی نمود. وی با سفر به اقصی نقاط دنیا، ارتباط با دکوراتورهای پاریس، لندن و قطر و آنالیز و بررسی چیدمان مدرن و با تکیه بر هارمونی رنگ‌ها و الهام از سبک‌ها و طرح‌های قدیمی فرش و قالی در ایران نظیر بخشایش، فراهان و نیز استفاده از طراحی پارچه‌های قدیمی دهه 70 میلادی در اروپا، آثار هنری بدیعی نظیر لاله آتشین، گل پنج پر، درب بهشت و سروستان را در این عرصه طراحی و تولید نمود

استاد رشتی‌زاده همواره فرش را نه به عنوان یک کالای معمولی بلکه به عنوان یک اثر هنری مد نظر داشت و معروف است که حدود 400 نقشه و طرح فراموش شده اصیل را زنده کرده است.

هر سال جشنواره ای به نام استاد علی رشتی زاده همراه با مسابقه فرهنگی و هنری بین دانشجویان و هنرمندان دراین دانشگاه نیز برگزار و جوایزی به برگزیدگان اهدا می شود.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.