دوشنبه, 13 آذر,1402

نشست مشترک رییس مرکز ملی فرش ایران و دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری برگزار شد.

نشست مشترک رییس مرکز ملی فرش ایران و دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری برگزار شد.
نشست مشترک رییس مرکز ملی فرش ایران و دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری صبح امروز با محوریت بررسی شیوه های ایجاد انگیزه و ترغیب دانش آموزان به شرکت در رشته کار و دانش فرش دستباف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این نشست رییس مرکز ضمن اشاره به گزارشی از جلسه مشترک هفته گذشته، با دفتر آموزش متوسطه فنی وزارت آموزش پرورش و با تاکید بر اصلاح ساختار آموزش در هنرستان­ های کار و دانش رشته فرش براساس نیازهای بخش خصوصی و واحدهای تجاری، هدایت تحصیلی هنرجویان آموزش و پرورش رشته فرش دستباف کار و دانش، ایجاد انگیزه و ترغیب دانش آموزان به حضور در رشته فرش را از اولویت ­های مرکز در این حوزه عنوان نمود.

وی ضمن بیان لزوم استفاده از ظرفیت های فرش دستباف به دلیل تمایزات  و تنوع فرش دستباف ایران که در دنیا کم نظیر است، گفت: می توان از ظرفیت های فرش دستباف به عنوان هنر-صنعت خلاق در  راه اندازی خانه های خلاق فرش دانش آموزی استفاده نمود.

در ادامه آقای دکتر سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری­ های نرم و هویت ساز ریاست جمهوری در این جلسه علاوه بر تشریح فعالیت­ های خانه های خلاق، مراکز نوآوری و شتاب دهنده ها، نسبت به استفاده از ظرفیت­ های این رویدادها در ایجاد تحول و شکوفایی  فرش دستباف تاکیدکرد، وی همچنین بسط و گسترش و ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای حضور در رشته فرش دستباف در شاخه کاردانش با بهره گیری از ایجاد خانه­ های خلاق را از مزیت های این خانه ها برشمرد.   

در پایان مقرر شد نسبت به تهیه پیش نویس تفاهم نامه ای با موریت مرکز ملی فرش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش با موضوع ایجاد خانه های خلاق فرش و تهیه و تدوین آیین نامه آن اقدام شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.