طراحی سایت
یکشنبه 09 آذر 1399
EN

اخبار

جلسه بهره مندی قالیبافان از بیمه رایگان قالی بافی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

جلسه بهره مندی قالیبافان از بیمه رایگان قالی بافی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد
جلسه بهره مندی قالیبافان و حرف مرتبط با فرش دستباف از مزایا و تعهدات بلند مدت بیمه اجتماعی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر صبح امروز مورخ 99/8/18 به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس مرکز، معاون بازرگانی استان ها و ...

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در راستای طرح ویژه دولت برای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر فاقد بیمه، تفاهم نامه همکاری مرکز ملی فرش با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برای اختصاص سهمیه 460 هزار نفری این طرح به مدت یک سال و به صورت رایگان امضا کردند.  

رییس مرکز ملی فرش ایران در این راستا اعلام کرد: تمامی استان ها موظف هستند ظرف 45 روز اسامی مشمولین بیمه قالیبافی را از طریق سازمان صمت استان ها به مرکز ملی فرش ایران ارسال کنند.

برخی از مزایای بیمه یاد شده به شرح زیر می باشد:

  • حق بیمه سهم پرداختی قالیبافان در سال اول توسط دولت پرداخت می­شود.در نتیجه بیمه در سال اول به صورت رایگان خواهد بود.
  • کلیه افراد شاغل به شغل قالیبافی و یا حرفه­های مرتبط با آن که ساکن شهرها باشند نیز علاوه بر روستاییان می­توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.
  • نقل و انتقال حق بیمه پرداخت شده از این بیمه به سایر بیمه­ها نظیر سازمان تأمین اجتماعی، بیمه بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و بالعکس وفق قانون نقل و انتقال امکان­پذیر است.
  • با توجه به پیگیری های بعمل آمده افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درصورت فعالیت در مشاغل فصلی نیاز به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تأمین اجتماعی ندارند.
  • مزایای مستمری پیری
  • مزایای مستمری ازکار افتادگی کلی در اثر حادثه ناشی از کار
  • مزایای مستمری از کار افتادگی کلی غیر ناشی از کار
  • مزایای برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری
  • امکان برخورداری از بیمه خدمات درمانی سلامت ایرانیان با پایین­ترین نرخ تعرفه

همچنین توافقات لازم با شرکت سهامی بیمه ایران برای پوشش کامل بیمه ای شامل بیمه تکمیل درمان ، بیمه حوادث و آتش سوزی و بلایای طبیعی و بیمه عمر و سرمایه با پایین ترین نرخ تعرفه (بسته ویژه حمایتی) و به صورت اقساط بلند مدت برای قالیبافانی که تحت پوشش بیمه صندوق روستاییان وعشایر قرار گرفته اند صورت گرفته است. به این ترتیب مشکلات درمانی قالیبافان تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.