طراحی سایت
یکشنبه 17 اسفند 1399
EN

اخبار

استاندار فارس: صنعت فرش فرهنگ ایران را به دنیا صادر می کند

 استاندار فارس: صنعت فرش فرهنگ ایران را به دنیا صادر می کند

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبر گزاری ایسنا، استاندار فارس با بیان اینکه فرش یکی از صنایع مهم ایران به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد که دلیل این امر آنست که همه مراحل از تولید مواد اولیه، نقشه و تکنیک‌های بافت آن داخلی و نشان دهنده فرهنگ سنتی ایران اسلامی است.

عنایت الله شامگاه دوشنبه ۲۰ بهمن و در حاشیه افتتاح هفدهمین نمایشگاه صنعت فرش استان با بیان این که روحیات، هنر و ذوق ایرانیان در فرش های ایرانی نقش بسته است و این موضوع اهمیت زیادی برای کشور دارد ، اظهارداشت: تولیدات بافندگان ایرانی نشان دهنده آداب ، رسوم و اعتقادات کشور است.

او ادامه داد: بیش از ۵۷ درصد از شرکت کنندگان در نمایشگاه فرش استان از بافندگان و تولید کنندگان فارس و بقیه از استان هایی مانند آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگلویه و بویراحمد محصولات دستباف خود مانند گلیم، قالی، تابلو فرش، گبه و جاجیم را عرضه کرده اند.

استاندار فارس با بیان این که تولیدکنندگان فرش با مشکلاتی مانند برگشت ارز برای اقلام صادرات ، تعدد مراکز تصمیم گیری و تشکل ها و همچنین تهیه ابزار و مواد اولیه روبرو هستند ، گفت: برای کاهش مشکلات این صنعت کارگروه فرش به عنوان زیر مجموعه کارگروه اقتصادی در استان فارس تشکیل شده و پایانه صادراتی فرش نیز در استان راه اندازی شده است. 

رحیمی با تاکید بر این که صنعت فرش به دلیل این که فرهنگ ایران را به دنیا صادر می کند و موجب ارزآوری و ایجاد مشاغل خانگی می شود دارای اهمیت زیادی است، افزود: امیدواریم هر روز شاهد شکوفا تر شدن صنعت فرش در سطح کشور باشیم.

هفدهمین نمایشگاه فرش دستباف و صنایع وابسته، عصر دوشنبه 20 بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های استان فارس در شیراز افتتاح شد و آغاز به کار کرد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.