یکشنبه, 04 مهر,1400

برگزاری کمیته فرش دستباف استان اردبیل

برگزاری کمیته فرش دستباف استان اردبیل
کمیته فرش استان اردبیل روز چهارشنبه مورخ 29/11/99 با حضور بهنام جو "استاندار اردبیل " ، رافع "رییس مرکز ملی فرش ایران"، صادقی " رییس سازمان صمت استان" ، رسولی " رییس دانشگاه آزاد اسلامی، نمایندگان بیمه ایران، و فعالین فرش دستباف ا...

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع " رییس مرکز ملی فرش ایران"  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۲ در خصوص سیاست های مرتبط با فرش دستباف و منزلت فرش ایران و دست اندرکارانش و با تشکر از معاونین رییس جمهور برای همراهی در خصوص اجرایی شدن تفاهم نامه با بیمه روستایی و عشایری، اجرای تفاهم نامه با ثبت احوال و بیمه ایران به شرح طرح های بیمه ایران پرداخت و از این اتفاق به عنوان یکی از رویداد های بزرگ در خصوص افزایش منزلت بافندگان یاد کرد و گفت: از بزرگترین ویژگی های توافقات صورت گرفته امکان بازنشستگی می باشد.

وی همچنین به شرح مختصری از بیمه روستایی پرداخت و گفت: بیمه روستایی در سال او رایگان و سپس بصورت پلکانی افزایش می یابد که شرایطی بسیار ایده آل برای قالیبافان است.

سپس رافع در خصوص تفاهم نامه با بیمه ایران خاطر نشان  کرد: طبق توافق صورت گرفته با بیمه ایران، هنرمندان حوزه فرش دستباف دارای بیمه تکمیلی و بیمه عمر می شوند و همچنین مبلغ 000/000/200 ریال کارت خرید کالای ایرانی با بازپرداخت 36 ماهه به هنرمندان این حوزه تعلق خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: هفته آینده در جلسه ای که با معاون اول ریاست محترم جمهوری برگزار می شود در خصوص اعطای کارت هنرمندی به زحمت کشان این حوزه به گفت و گو خواهند پرداخت.

در ادامه با اشاره به کاهش صادرات فرش دستباف در جهان خواستار نگاه کاربردی به فرش دستباف ایران شد و از تحریک تقاضا به عنوان راه کار اصلی حل مشکل صادرات نام برد.

رافع در جمع بندی صحبت های خود ضمن تقاضای حمایت استاندار از فعالیت های جانبی هنر صنعت فرش دستباف در استان شد و استفاده خواستار استفاده از مسئولیت پذیری اجتماعی کارخانه جات و شرکت های بزرگ برای کارآفرینی و حمایت از فرش دستباف شد

در پایان این جلسه رییس مرکز ملی فرش ایران  ضمن اشاره به تاسیس انجمن طراحان و نقاشان در اردبیل به عنوان پنجمین استان از اقدامات مهم خود در زمینه طرح و نقش فرش دستباف از جایگاه مهم فرش اردبیل در در کشور یاد کردند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.