ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401

جلسه انعقاد تفاهم نامه تولید فرش دستباف EXPO2020

جلسه انعقاد تفاهم نامه تولید فرش دستباف EXPO2020
برگزاری رویداد باشکوه در EXPO2020

به گزارش مرکز ملی فرش ایران، جسله با حضور حسن زمانی مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، فرح ناز رافع رییس مرکز ملی فرش ایران و دیلان دبیر ستاد اکسپو برگزار شد.

در این نشست ابتدا دیلان ضمن ارائه توضیحات مختصر درخصوص EXPO2020 ، به بیان اهمیت پروژه فرش ، موضوع یک گره با همدلی را پرداخت.

سپس فرح ناز رافع ضمن اظهار خرسندی از انجام این پروژه و نگاه ویژه به فرش دستباف ایران، خلاصه ایی از اهمیت و جایگاه این هنر ارزشمند را در عرصه های فرهنگ، تمدن، هنر و هویت ایرانی بیان کرد.

وی ادامه داد: فرش دستباف چکیده فرهنگ و هنر ایرانی است و پیام فرهنگی نشانه صلح و پایداری قوم ایرانی است.

همچنین افزود: مرکز ملی فرش ایران آماده است با تمام توان و با همکاری بخش خصوصی فرش، حضوری متفاوت و پر رنگ در  EXPO2020 داشته باشد.

در ادامه حسن زمانی مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با بیان این موضوع که فرش دستباف هنر دست ایرانی است که مانند چلچراغ بر کل صنعت ایران می درخشد، افزود: مجموعه نمایشگاه های بین المللی آماده است تا تمام امکانات خود را در اختیار فرش قراردهد.

زمانی در خاتمه اضافه کرد:  امید است فرش دستباف ایران در EXPO2020  جایگاه ارزشمند خود را به دست آورد.

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری درخصوص بافت فرش یک گره با همدلی مابین مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی برای EXPO2020  به امضا رسید.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.