ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400

فراخوان اعزام هیئت های تجاری، خلق محتوا و برگزاری رویدادهای برتر فرش دستباف ایران در اکسپو 2020

فراخوان اعزام هیئت های تجاری، خلق محتوا و برگزاری رویدادهای برتر فرش دستباف ایران در اکسپو 2020
مرکز ملی فرش دستباف ایران از کنسرسیوم خلق محتوا و برگزاری رویدادهای برتر فرش دستباف و اعزام هیات های تجاری در اکسپو دبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این کنسرسیوم جهت حضور در رویداد جهانی اکسپو 2020 و در راستای خلق محتوا و برگزاری رویدادهای مرتبط با فرش و اعزام هیات های تجاری به اکسپو دبی از فعالان حوزه‌های مرتبط " اتحادیه ها، تشکل ها، هنرمندان، کارآفرینان و ..." برای ثبت‌نام در این رویداد بین‌المللی دعوت بعمل می آورد.

همچنین، این کنسرسیوم قصد دارد با شناسایی موفق‌ترین رویدادها با قابلیت ، دانش و هوش مصنوعی"به‌کارگرفتن هنر خلاق به منظور ، حفظ و تقویت اصالت فرش دستباف ایران" از فرصت اکسپو ۲۰۲۱ برای معرفی ظرفیت‌ هنرمندان توانمند کشورمان به جامعه جهانی استفاده و در طول مدت برگزاری اکسپو، رویداد هنری برای مردمان ۹۹ سال آینده خلق کند.

گفتنی ست، رویدادهای پیشنهادی باید به معرفی ظرفیت‌های تخصصی  فرش دستباف استان‌های کشور بپردازد و محورهای اشتغال زایی زنان، حفظ فرهنگ، سلامت، تمدن و زیست بوم در همگونی کامل با شعار اکسپو "ارتباط ذهن‌ها، خلق آینده" و 3 تم اصلی دبی که در زیر به آن اشاره شده طراحی شود:

1- Opportunity  ( فرصت ها ) با هدف تحقق پتانسیل و استعداد های افراد و جوامع بشری برای ساخت آینده ای روشن

2-Mobility   (تحرک و پویایی ) با هدف خلق پویایی هوشمندانه تر و سازنده تر افراد، اهداف و ایده ها به صورت فیزیکی مجازی

3-Sustainability  (پایداری ) با هدف ترویج زندگی در تعادل با منابع طبیعی مثل استفاده از انرژی های تجدید پذیر به جای انرژی تجدید ناپذیر مانند انرژی خورشیدی و به دست آوردن آب از هوا

شایان ذکر است هزینه ایاب و ذهاب و اقامت و اجرا با منتخبین برگزیده بوده و قادر خواهند بود از پاویون فرش در اکسپو دبی برای اجرای رویدادها استفاده کنند.

علاقمندان می توانند طرح ها و پیشنهاده ی خود را تا روز دوشنبه مورخ 17 آبان ماه 1400 به ایمیل مرکز ملی فرش ایران به آدرس:  info@incc.ir ارسال کنند.

 

 

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.