جمعه, 08 بهمن,1400

استاندار خراسان شمالی: توسعه صنعت فرش در خراسان شمالی نیازمند شناسایی بازارهای جهانی است

استاندار خراسان شمالی:  توسعه صنعت فرش در خراسان شمالی نیازمند شناسایی بازارهای جهانی است
استاندار خراسان شمالی گفت: توسعه صنعت فرش در استان نیازمند شناسایی بازارهای جهانی است به گونه ای تولیدکنندگان این حوزه با ضمانت فروش و آرامش خاطر در این حوزه فعالیت کنند

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی، محمد رضا حسین نژاد روز دوشنبه در دیدار با رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: دنیا طالب فرش های دستباف ایران است در حالی که این موضوع مورد غفلت واقع شده به گونه ای که باید پیوست اجتماعی کار مورد مطالعه قرار گیرد.

وی با تاکید بر حمایت های لازم از حوزه فرش استان، خاطر نشان کرد: استعدادهای بسیاری در بین قالیبافان وجود دارد که مهارت آموزی و ارتقای آموزش در این حوزه باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

رییس مرکز ملی فرش ایران نیز کارآفرینی و زمینه سازی برای ایجاد اشتغال را رسالت اصلی کار مرکز ملی فرش ایران دانست و گفت : نیاز به برگزاری کارگروه فرش در استانها به صورت ماهانه ضرورت دارد تا دغدغه های تولید کنندگان فرش شنیده شود.

فرح ناز رافع با بیان اینکه بیش از پنجاه هزار بافنده در خراسان شمالی وجود دارد،گفت: ایجاد مجتمع قالیبافی و اتحادیه فرش در این خطه موجب می شود تا دغدغه های قالیبافان و سرمایه گذاران کاهش یابد و در این خصوص تسهیلات خوبی برای حمایت از این قشر در نظر گرفته شده است.

در استان خراسان شمالی، ۲۵ هزار و ۹۶۰ نفر موفق به دریافت کارت شناسایی قالیبافی شده‌اند که کارت‌ها در حوزه بافت، مرمت، رنگرزی، پرداخت و طراحی صادر شده است.

در این استان سالانه ۱۰۰ هزار مترمربع فرش دستباف تولید می‌شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.