دوشنبه, 26 اردیبهشت,1401

سهمیه های جدید برای بیمه قالیبافان در راه است

سهمیه های جدید برای بیمه قالیبافان در راه است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری‌ها برای توسعه «بیمه» گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران،  به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی با بیان اینذکه چند ماه است پیگیر توسعه بیمه گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولتی هستیم، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه قول بیمه گروه‌های خاص را به ما داده‌اند. کمیته‌ای را تشکیل داده‌ایم که از مجلس و سازمان تامین اجتماعی در آن حضور دارند. این کمیته برای بازنگری و ایجاد تسهیل در بیمه افراد گروه‌های خاص است. این امر تکلیف قانونی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود که با حمایت سازمان برنامه و بودجه سهمیه جدیدی برای بیمه‌های قالیبافان اختصاص داده خواهد شد تا بیمه آنها اجرایی شود.
وی هم‌چنین با اشاره به نگرانی‌های استان‌های مرزی پیرامون اشتغال اظهار کرد: دو مصوبه مهم در شورای عالی اشتغال برای استانهای مرزی گذرانده شده و در حال اجرا و ۱۷۵ برنامه اشتغال زا تنظیم شده است.
وزیر کار رو رفاه هم چنین درباره وعده ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل برای ۱۸ ماه توسط این وزارتخانه اظهار کرد: دراین راستا ما ۱۰۰ نقطه بحرانی اشتغال را  در نظر گرفته، بررسی میدانی در این راستا انجام داده و  نسخه متناسب هر کدام را انجام می‌دهیم. همچنین ۷۰ نقطه شناسایی شده و کار عارضه‌یابی و تدوین بسته‌های اساسی برای آن نقاط  نیز شروع شده است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.