یکشنبه, 05 تیر,1401

برگزاری رویداد خلاقانه هنر فرش دستباف ایرانی فرش تا عرش در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰دبی

برگزاری رویداد خلاقانه هنر فرش دستباف ایرانی فرش تا عرش در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰دبی
رویداد فرهنگی، هنرهای نمایشی خلاقانه ی هنر فرش دستباف ایرانی با عنوان فرش تا عرش در محل نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰دبی توسط اداره فرش استان و با حضورهنرمندان و فعالان حوزه فرش دستباف استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران کمانی رئیس اداره فرش سازمان گفت: این رویداد با مشارکت اداره فرش سازمان صمت تهران ، شهرکهای صنعتی، بنیاد رودکی، ستاد اکسپو، انجمن طراحان فرش استان ، خوشه فرش و فعالان حوزه فرش استان صورت پذیرفت.

رئیس اداره فرش سازمان افزود: این رخداد خلاقانه همسو با شعار جهانی اکسپو ۲۰۲۰ پیوند افکار، خلق آینده توانست در معرفی ایران بعنوان مهد فرش در جهان با پیشینه تاریخ و تمدن غنی در هنر اصیل ایرانی رقم زند.

وی اظهارداشت: در این رخدادهنر نمایشی که بصورت تعاملی با تماشاگران پاویون کشورهای جهان و با مشارکت آنها در اجرای نمادین منتهی به بافت فرش دستباف ایرانی انجام شد امکان لذت، مکاشفه و درک هنر اصیل ایرانی را از طریق لمس نخ‎ و دفتین و مشارکت در "بافت فرش یک گره تا همدلی" " برای بازدیدکنندگان تجربه ای زیبا و خاطره انگیز را فراهم آورد.

کمانی درادامه گفت: اجرای نقالی و شاهنامه خوانی دو زبانه بر روی فرش استاد رسام عرب زاده و فرش دماوند بعنوان جاذبه تاریخی و فرهنگی استان " دستبافته پروانه کفایتی با اجرای استاد امیر صادقی انجام گردید.

کارگاه طراحی فرش با حضور استاد مصطفی آقا میری و سایر اساتید برجسته استان نقش به سزایی در معرفی طرح و نقش فرش ایران به جهانیان داشت.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.