شنبه, 01 مهر,1402

تار و پود هنر فرش تبریز بر چله جهان ورزش

تار و پود هنر فرش تبریز بر چله جهان ورزش
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از بافت فرش منقش به پرچم کشورهای حاضر در جام جهانی 2022 قطر و چهره برخی از ورزشکاران به دست توانمند هنرمند تبریزی خبر داد و گفت: قالی هنری بافته شده در تبریز برای معرفی هر چه بیشتر این...

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ صابر پرنیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این که مناسبت های مختلف فرصت مناسبی برای معرفی هنر فرش تبریز است، افزود: هنر توانایی بسیار زیادی در تبیین مسائل مختلف دارد بنا بر این با توجه به این که ویژگی فرش تبریز هنری بودن آن است می توان این هنر را به خوبی به دنیا معرفی کرد.
وی به ویژگی های فرش دستبافت هنری جام جهانی قطر 2022 اشاره کرد و گفت: این قالی به اندازه دو در یک و نیم متر با 350 نوع رنگ و نزدیک به دو میلیون گره با چله ابریشم و مواد اولیه 70 درصد ابریشم و 30 درصد پشم مرینوس اعلا با نوع گره ترک بافت اصیل هنری تبریز به مدت 18 ماه در تبریز بافته شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: رنگ بندی، ثبات رنگی، استفاده از مواد اولیه درجه یک از ویژگی های این قالی است که توسط هنرمند قالیباف اسماعیل شفیعی با طرح و نقشه ویژه بافته شده است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.