یکشنبه, 05 تیر,1401

استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در حوزه فرش دست‌بافت/ پیگیری جدی بیمه بافندگان

استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در حوزه فرش دست‌بافت/ پیگیری جدی بیمه بافندگان
بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تامین تجهیزات مناسب و جذب سرمایه‌گذار در حوزه فرش دستباف تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدمهدی صالحی در بازدید از  دو کارگاه تولیدی فرش دستباف در یاسوج گفت: فرش دستباف ایرانی شهرتی جهانی دارد و با توجه به اینکه تار و پود این فرش‌ها با دستان زحمتکش و هنرمند ایرانی بافته شده و آمیزه‌ای از هنر و صنعت ایرانی است، ارزشمندترین انتخاب برای هر خانه است.

بازرس کل کهگیلویه و بویراحمد  افزود: همه مسئولان باید تلاش کنند این هنر و صنعت که هویت ملی ایرانی است، کم اهمیت جلوه داده نشود و با بهترین کیفیت این نماد ملی را به جهان صادر کنیم.

وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تامین تجهیزات مناسب، جذب سرمایه‌گذار خوب برای حمایت و راه‌اندازی بهتر کارگاه‌ها، ایجاد نمایشگاه‌های دائم در سطح استان و معرفی فرش استان از طریق تبلیغات مختلف می‌تواند به توسعه صنعت فرش از لحاظ اشتغال‌زایی و اقتصادی کمک بزرگی کند.

مدیر کارگاه بافندگی فرش بهارستان به نمایندگی از بافندگان در این بازدید گفت: عمده مشکلات ما در زمینه کمبود فضای مناسب، نبود دستگاه‌های شور و پرداخت، نبود کارگاه رنگرزی در استان و به ویژه بیمه بافندگان است که انتظار داریم مسئولان استان به این کارگاه‌ها و مشکلات آنها رسیدگی کرده و ما را حمایت کنند.

گفتنی است؛ بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد پس از بازدید و شنیدن مشکلات کارگاه‌های بافندگی بهارستان و نقش‌آفرینان بویراحمد، با برگزاری نشستی مشترک با سرپرست صنعت معدن و تجارت استان، سربازرس گروه تولید و توسعه بازرسی‌کل استان، معاون بازرگانی داخلی توسعه و تجارت صنعت معدن و تجارت، و مسئول حوزه فرش صنعت معدن و تجارت استان خواستار رفع مشکلات بافندگان شد.

در این میان سرپرست صنعت معدن و تجارت استان از پیگیری و نظارت سازمان بازرسی در همه زمینه‌ها از جمله اهمیت به بافندگان فرش و برجسته کردن این صنعت مهم تقدیر کرد و افزود: تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی دقیق مشکلات مطرح شده را حل کنیم.

در این نشست همچنین مقرر شد مشکل بیمه بافندگان به صورت جدی پیگیری شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.