ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401

جلوه نمایی سفیر فرهنگی ایران/ قالی پر افتخار ایران در برابر دیدگان ولادیمیر پوتین

جلوه نمایی سفیر فرهنگی ایران/  قالی پر افتخار ایران در برابر دیدگان ولادیمیر پوتین
"تقاطع تهران"؛ روایتی از هفتمین نشست سران کشورهای ضامن روند آستانه در تهران که دوشنبه شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، تقاطع تهران»؛ روایتی از هفتمین نشست سران کشورهای ضامن روند آستانه در تهران که دوشنبه شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

هفتمین «اجلاس سران کشورهای ضامن روند آستانه» سه‌شنبه گذشته با حضور «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» رییس جمهور اسلامی ایران، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه در سالن اجلاس سران گشایش یافت.

در پایان اجلاس ایران، روسیه و ترکیه با تاکید بر اینکه منازعه سوریه هیچ راه‌حل نظامی ندارد، عزم خود را برای ادامه همکاری برای مبارزه با تروریسم در همه اشکال و مظاهر ابراز کردند.

روسیه، ترکیه و ایران در سال‌های اخیر برای گفت‌وگو بر سر موضوع سوریه، از روندی به عنوان «فرایند صلح آستانه» به منظور پایان بیش از ۱۱ سال درگیری در این کیدگان شور عربی استفاده می کنند.

اولین اجلاس «سران کشورهای ضامن روند آستانه»، به دنبال برگزاری نشست‌های مقدماتی که با حضور طرف‌های درگیر و نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه، به منظور برقراری آتش‌بس و یافتن راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه در آستانه قزاقستان برگزار شده بود، اول آذر سال ۱۳۹۶ با حضور رئیسان جمهور این سه کشور در سوچی روسیه تشکیل شد.

پس از آن ترکیه در  ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، تهران ۱۶ شهریور ۱۳۹۷، سوچی روسیه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷، آنکارا ۲۵ شهریور ۱۳۹۸)، تهران اجلاس فوق العاده در ۱۱ تیر ۱۳۹۹ به صورت ویدیو کنفرانس به ترتیب میزبان دومین تا ششمین اجلاس رییسان جمهور سه کشور بودند

گفتنی ست، رییس‌جمهور ایران، یک تخته فرش نفیس، نماد میراث، صلح و تمدن ایران را به رییس جمهور روسیه اهدا کرد و پوتین از نمایشگاهی که به همین مناسبت از قالی های زیبایی ایرانی برپا شده بود، دیدار کرد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.