ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401

راه اندازی دبیرخانه دائمی فرش در اتاق تبریز/ المان های فرش در سطح شهر جانمایی می شود

راه اندازی دبیرخانه دائمی فرش در اتاق تبریز/ المان های فرش در سطح شهر جانمایی می شود
پیشنهاد ایجاد دبیرخانه دائمی فرش دستباف استان در اتاق تبریز و لزوم راه اندازی موزه فرش استان و نام گذاری یکی از میادین مهم شهر به نام فرش در کارگروه فرش استان بررسی شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه اتاق تبریز، قرارگاه اقتصادی و پرچم دار بخش اقتصاد استان است، گفت: تمامی فعالیت های اقتصادی استان باید از اتاق تبریز شروع و تداوم یافته و دستگاه های اجرایی تنها نقش پشتیبان را داشته باشند.
صابر پرنیان با تاکید بر لزوم تشکیل دبیرخانه دائمی فرش در اتاق تبریز گفت:خط اعتباری ویژه مالی برای احیای هنر صنعت فرش دستباف ایجاد شود و تمامی ارگان های مربوطه باید وظایف خود در خصوص حوزه فرش را به درستی انجام دهند اما هم افزایی و هماهنگی این جریان بزرگ اقتصادی باید در اتاق تبریز شکل گیرد.

 وی ادامه داد: اینکه تاکنون نتوانسته ایم میدان و یا خیابانی را در سطح شهر تبریز به نام فرش نامگذاری کنیم، مایه تاسف است که این امر باید هر چه سریعتر و با همکاری شورای شهر و شهرداری به وقوع بپیوندد.  

پرنیان با بیان اینکه بهترین میدان تبریز باید به نام فرش نامگذاری شود، گفت: از سوی دیگر باید شاهد نصب و ایجاد المان های مختلف فرش در سطح شهر تبریز باشیم.

رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت جام جهانی فوتبال برای معرفی توانمندی های صنعتی تبریز و به خصوص فرش این شهر گفت: در این خصوص باید هم فکری های لازم صورت گرفته و شاهد حرکتی بدیع باشیم.

وی اظهار کرد: باید نگرش به صنعت فرش را تغییر دهیم چرا که فرش علاوه بر این که هویت آذربایجان است یک صنعت ثروت‌زا است.
وی ضمن این که از شهردار و شورای شهر تبریز خواست تا یکی از میادین شهر به نام فرش دستباف تبریز نام گذاری شود، از هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز نیز درخواست کرد تا در رابطه با ساماندهی وضعیت فرش تبریز به صورت مرتب جلساتی برگزار شود و همچنین در جلسات گفتگوی دولت و بخش خصوصی مسایل مربوط به فرش به صورت جدی پیگیری شود تا زیر سایه صنایع دیگر، فرش دستباف تبریز دچار فراموشی نشود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم با تبیین مسایل و مشکلات فعالان این حوزه و رفع موانع، فصل جدیدی در حوزه فرش در استان رقم بخورد.

پرنیان با بیان این که فرش یک هویت فرهنگی و اقتصادی است، افزود: یک تیم مستندساز کاملا حرفه ای به مدت ۷ روز برای ساخت مستند فرش در استان مستقر بود که این اثر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رونمایی خواهد شد. وی افزود: اتاق بازرگانی، بزرگترین و قدرتمندترین پارلمان بخش خصوصی کشور است، بنابراین باید از ظرفیت های اتاق در حوزه فرش استفاده کنیم.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.