چهارشنبه, 12 مهر,1402

تاكيد بر برند سازي فرش ايلام

تاكيد بر برند سازي فرش ايلام
معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: کیفیت فرش ایلام از قدمت دیرینه برخوردار است اما چون برند ندارد به اسم استان کاشان و قم به فروش می‌رسد.
معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: کیفیت فرش ایلام از قدمت دیرینه برخوردار است اما چون برند ندارد به اسم استان کاشان و قم به فروش می‌رسد که با برندسازی محصول از طریق خوشه‌ صنعتی بر میزان تولید و فروش افزوده خواهد شد.
به گزارش شاتا؛ «جمیل شوهانی» در گردهمایی ذینفعان و فعالان حوزه فرش و گلیم استان ایلام افزود: از ابتدای واگذاری صنعت فرش از حوزه جهاد کشاورزی به صنعت، معدن و تجارت در سال 82 تعداد 14 هزار و 219 نفر بافنده شناسایی و کارت فعالیت برای آنها صادر شده است.
وي اضافه كرد: این تعداد بافنده در هشت تعاونی شهری و سه تعاونی روستایی و تحت نظارت نهادهای کمیته امداد، بهزیستی و شرکت فرش استان فعالیت دارند که تاکنون بیش از 20 هزار مترمربع فرش را تولید و به فروش رسانده‌اند.
شوهانی حضور فرش ایلام در نمایشگاه‌های آلمان را نشانه‌ی کیفیت بالای محصولات استان دانست و گفت: مشکل اصلی حوزه فرش موازی‌کاری دستگاه‌های متولی است.
معاون صنعت،معدن و تجارت استان با بیان اینکه میزان اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان تاکنون چهار میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است، تصریح کرد: شش هزار و 500 نفر بافنده فعال در استان وجود دارد که به دلیل کاهش اعتبارات و هزینه‌های بیمه‌ای در حال خروج از این حرفه هستند.
شوهانی بر زمینه‌سازی شرایط در جهت عرضه محصولات تولیدی فرش و گلیم در گمرک و مرز مهران تاکید کرد و گفت: مشکل محصول تولیدی ما در گمرک فقدان برند عنوان شده است.
وي خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم با اعطای تسهیلات پنج میلیونی تعداد کارگاه‌های خانگی را با نظارت افزایش دهیم زمینه تولید پایدار با کمترین هزینه فراهم خواهد شد.
معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان ایلام به راه‌اندازی خانه فرش استان در استانداری اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات جدی حوزه فرش بحث برند و شناسنامه آن است که در صورت مرتفع شدن این مشکل می‌توان شاهد سودآوری آن برای فعالان و ذینعان این صنعت باشیم.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

چمن رخ
چمن رخ چهارشنبه, 19 شهریور,1393 12:01
من گاها تعجب میکنم که بعضی ها فرش استان خودشان را نمی شناسند یا به دنبال هدفهای دیگری هستند که اینگونه اظهار نظر میکنند . دقیقا همین بحث رو خراسان شمالی هم دارند.
کارشناسان مرکز ملی اگر به موضوع مسلط نیستند میتوانند از اساتید خبره که در بازار های تهران و شهرستانها سالیان سال خاک فرش خورده اند اطلاعات بگیرند تا افراد سوء استفاده نکنند.
به قول یکی از اساتید فقه که میفرمودند : فقیه خوب کسی است که روی پشت بام بازار رفته باشد.!! البته منظور این است که با بازار به نحوی آشنا باشد که دیگران با پیچیده نمودن موضوع نتوانند فتوای خلاف بگیرند!