شنبه, 01 مهر,1402

واردات خودرو، در ازای صادرات فرش

واردات خودرو، در ازای صادرات فرش
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: افرادی که ۷۰ میلیون دلار صادرات فرش داشته باشند، می‌توانند در مقابل آن خودرو وارد کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل خبرگزاری صدا و سیما، فرح ناز رافع در نشست خبری با اشاره به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳۱ مرداد تا ششم شهریور در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت:  بیش از ۵۵۰۰ نفر در مدارس و دانشگاه‌ها در رشته فرش در حال تحصیل هستند و قرار است اقداماتی مانند کانون ارزیابان فرش با همکاری آن‌ها اجرا شود تا با مهر ارزیابان اصالت فرش تایید شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران از حضور میهمانان خارجی هم در نمایشگاه امسال خبر داد.

رافع افزود: فرشی که گفته شده از طلا بوده و به پوتین هدیه داده ایم، در نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود و خواهید دید که از ابریشم بوده است. 

 وی افزود: فضای سالن‌های نمایشگاه ۴۰ هزار متر است که ۳۳ هزار متر به غرفه‌های تجاری اختصاص داده شده و در کنار غرفه ها، شرکت‌های دانش بنیان، صنایع خلاق و دانش آموختگان این رشته و دیجیتال مارکتینگ در فرش دستباف فعال می‌شوند.

 به گفته  رافع، ۵۹۰ غرفه در ۱۱ سالن فعالیت تجاری می‌کنند که اگر با فعالیت غیر تجاری‌ها محاسبه شود ۶۰۰ غرفه به فعالیت در این نمایشگاه می‌پردازند.

وی با اشاره به تولید یک میلیون متر مربع فرش دستباف در ۴ ماهه نخست امسال افزود: هم‌اکنون برای حدود ۴ هزار و ۷۹ نفر با این میزان تولید اشتغال ایجاد شده است.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.