شنبه, 09 مهر,1401

بازدید نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه بیست و نهم فرش دستباف

بازدید نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه بیست و نهم فرش دستباف
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران دیدار و گفتگو کرد..

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی از بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف" دیدار کرد و از نزدیک در جریان وضعیت فعلی فرش دستباف و میزان تولید و صادرات این هنر ـ صنعت قرار گرفت.

کریمی اصفهانی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران، مهم‌ترین مانع آفت آمار صادرات را سپردن تعهد ارزی دانست و افزود: توجه به ریشه های فرهنگی فرش دستباف، تنقیح قوانین و مقررات دست و پا گیر.«رفع تعهد ارزی» و مشکل فرش های مرجوعی و بیمه ی قالیبافان از مهم ترین مطالبات ذینفعان حوزه فرش دستباف است.

در پایان جلسه، نماینده مجلس با بیان این که فرش اثر ماندگار ملی ست و جنبه های اشتغال زایی آن بسیار قابل توجه است، خواستار جلسه فوری برای رفع مشکلات ذینفعان این حوزه شد. و توجه به سلیقه مشتری و ابعاد فرهنگی و اقتصادی فرش را نیازمند هماهنگی و فرهنگ سازی بخش خصوصی و دولتی دانست.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.