چهارشنبه, 12 مهر,1402

پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فرش دست‌باف

پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان فرش دست‌باف
رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان تولیدکننده فرش دست‌باف از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) انجام می‌شود.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان تولیدکننده فرش دست‌باف از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) انجام می‌شود.

 به گزارش ایسنا؛ مجید رمضانیان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ سه‌گانه با مرکز ملی فرش ایران و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه طرح‌های مشاغل خانگی، اظهارکرد: سقف این تسهیلات برای هر تولیدکننده داخلی 50 میلیون ریال و تولیدکننده خارج از استان 100 میلیون ریال است. افراد واجد شرایط از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت به بانک عامل معرفی و تسهیلات خود را دریافت می کنند.

رییس اداره فرش سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای تولید فرش سقفی ندارد و به هر تعداد متقاضی مراجعه‌کننده به بانک، تسهیلات پرداخت می شود.

رمضانیان تصریح کرد: این تسهیلات به افرادی پرداخت می‌شود که دارای مجوز و پروانه تولید فرش هستند.

وی با بیان این‌که با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به همه متقاضیان مخالفم، اظهارکرد: به این دلیل که برخی با سندسازی اقدام به اخذ تسهیلات می‌کنند و متأسفانه این تسهیلات برای مصارف دیگری هزینه می‌شود؛ این مساله در بخش فرش بیشتر مشاهده می شود که نه تنها کمکی به صنعت فرش استان نکرده، بلکه بازار را مختل می‌کند.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

کورش کریمشاهی
کورش کریمشاهی چهارشنبه, 26 شهریور,1393 13:47
با سلام
آیا فقط استان خوزستان !!!!!!
میزان سود آن !!!!!!!؟؟؟

پرداخت وام در سال گذشته قرار بود با کارمزد 4 درصد پرداخت شود که بانکها پرداخت نکردند و امسال اعلام کرده اند که با سود 22 درصد پرداخت میکنند که شاهکار است / خیلی از متقاضیان انصراف دادند
اگر میزان سود این وام 22 درصد است پس نیازی نیست در سایت مرکز ملی فرش با آن پز داد / همه جا این وام قابل دسترسی است بدون اینکه قالیباف باشی و یا منتی سرت باشد
چمن رخ
چمن رخ چهارشنبه, 26 شهریور,1393 16:09
با سلام
به نظرم اعتبارات به جای استانهایی نظیر خوزستان بهتر است صرف استانهایی شوند که علی رقم پیشینه کهن در امر قالیبافی همچنان ضعیف مانده اند
استانهایی مانند خراسان جنوبی و شمالی کرمان گلستان کردستان سیستان و بلوچستان همدان
به نظرم در اولویت هستند و اعتبارات باید اینجا مصرف شود
پاسخ مرکز
پاسخ مرکز پنجشنبه, 27 شهریور,1393 11:18
تسهیلات ارزان قیمت صندوق مهر امام رضا(ع) با بازپرداخت های 4 درصدی در همه استان ها به زودی برقرار می شود.