چهارشنبه, 12 مهر,1402

تجلیل از فعالان حوزه فرش دستباف استان زنجان

 تجلیل از فعالان حوزه فرش دستباف استان زنجان

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، اختتامیه نخستین جشنواره نوآوری و کارآفرینی زنجیره ارزش فرش دستباف و پنجمین جشنواره تجلیل از فعالان حوزه فرش دستباف استان زنجان با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران ، استاندار زنجان ، مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان و جمعی از مسئولین و فعالین حوزه فرش استان برگزار شد.

در این مراسم دکتر افشارچی استاندار زنجان با اشاره به اینکه عدالت اقتصادی یعنی اینکه برای هر کسی که امکان رشد دارد، فضای زیرساختی و حمایتی ایجاد کنیم، افزود: یک سری از افراد خلاقیت، ایده، ذهن و هنر کاری را دارند، در اینجا است که نقش عدالت دیده می‌شود و ما باید این بذرهای کوچک را بببنیم و از آن‌ تولید ثروت کنیم.

افشارچی با اشاره به تولیدکنندگان فرش و حمایت از هنر دست این افراد، ادامه داد: از توان ذهنی افراد استفاده کنید. تاکید بر این است که بایستی تولید ثروت در این مملکت تکثر داشته باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه فرش داشته‌ای است که می‌توانیم به آن ببالیم چون ریشه در خاک این سرزمین دارد، اضافه کرد: ایجاد سرمایه‌گذار و حمایت‌ از فرش‌بافان موردنظر باشد.

وی  با بیان این که اگر فرشی حتی بدون تعهد ارزی ثروث‌آفرینی کند دارای ارزش است، بیان کرد: مملکت به افرادی که توان تولید ثروت را دارند احتیاج دارد و برای این دسته از افراد بایستی زیرگروه حمایتی ایجاد شود.

وی با اشاره به تامین زنجیره ارزش فرش، تشریح کرد: در بازار فرش نیز مثل صادرات ثبات زنجیره ایجاد نکرده‌ایم لذا بازار و صادرات و آینده این هنر گران‌بها مشخص نیست به همین دلیل است که بافندگان در بیمه مشکل دارند.

افشارچی با اشاره به تلاش اداره صمت و سایر دستگاه‌ها نسبت به برگزاری جشنواره کارآفرینی و خلاقیت زنجیره ارزش فرش دست‌باف، خاطرنشان کرد: اقدامات موثری در این حوزه در حال انجام است و انعقاد تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوی را به فال نیک می‌گیریم چراکه می‌توانیم سرعت تولید فرش در استان را بالا ببریم.

نیز بخشی از درخواست‌های فعالات این حوزه است. بافندگان فرش دستباف سرمایه‌های گمنام کشور هستند و باید حمایت لازم از این افراد انجام شود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از فعالان حوزه فرش استان تجلیل بعمل آمد.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.