شنبه, 01 مهر,1402

تشکل های فرش دستباف برای تبلیغات هزینه کنند

تشکل های فرش دستباف برای تبلیغات هزینه کنند
بهاروند:اتحادیه‌های تولیدی و صادراتی فرش دستباف، خود باید هزینه تبلیغات را بر عهده بگیرند و در انتظار کمک های دولتی نباشند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران گفت: اتحادیه‌های تولیدی و صادراتی فرش دستباف، خود باید هزینه تبلیغات را بر عهده بگیرند و در انتظار کمک های دولتی نباشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ محمد بهاروند با اشاره به مظلوم بودن فرش دستباف در تبلیغات سازمان صداوسیما، پیشنهاد کرد: بهتر است تشکل ها و اتحادیه‌های فرش دستباف بخشی از هزینه های تبلیغات عمومی برای فرش را بر عهده بگیرند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران با بیان اینکه یکی از علل افزایش فروش رقبای فرش ایرانی در هند، پاکستان و افغانستان، نیروی کار ارزان است که به سرشکن شدن قیمت تمام شده فرش دستباف و در نتیجه افزایش خرید تاجران خارجی از آنها می‌انجامد، خواستار کم کردن هزینه‌های سربار صادرکنندگان فرش دستباف شد و گفت: در دوره‌ای که مشکلاتی چون تحریم و مشکلات داخلی اقتصاد، قدرت خرید مردم را کم کرده است، دولت باید از صادرکننده فرش دستباف حمایت بیشتری کند.

بهاروند با انتقاد از عدم اختصاص بند یا ماده‌ای در قانون‌های برنامه پنج ساله توسعه اول تا چهارم کشور و تنها وجود ماده ‌واحده‌ای در برنامه پنجم توسعه درباره فرش دستباف، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی چندین مصوبه حمایتی از فرش دستباف داشته که عملیاتی نشده اند.

وی در زمینه شیوه برپایی نمایشگاه بیست و چهارم فرش دستباف ایران در سال آینده با حمایت از هم‌زمانی فروش داخلی و عرضه فرش صادراتی در یک نمایشگاه، خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه در صدور ویزای تجار خارجی برای حضور در نمایشگاه باید همراهی بیشتری داشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران با تأکید بر اینکه ستاد فعلی نمایشگاه باید تا زمان تصمیم گیری درباره تغییرات نمایشگاه آتی، به کار خود ادامه دهد، تصریح کرد: فعال بودن این ستاد به معنای مشارکت فعالان فرش و تشکل ها در تصمیم گیری هاست.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.