چهارشنبه, 12 مهر,1402

بازدید دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی از سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران

بازدید دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی از سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران
دکتر خسرو ناظری دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) از سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در دیدار خود از نمایشگاه فرش دستباف و پاویون مرکز ملی فرش ایران گفت: بار اولی ست که از این نمایشگاه دیدن می‌کنم "اما  شنیدن کی بود مانند دیدن"

وی گفت: من احساس می کنم به وطن خود آمده ام، فارغ از هر موضوع ما پیوند قلبی داریم. دوشنبه سرشار از المان ها و نمادهای ایرانی است ما چوگان بازی را احیا و نام بسیاری از خیابان های ما، اسامی شعرای ایران است.

سازمان همکاری‌های اقتصادی موسوم به اکو ۵۲ سال پیش، با پایه‌گذاری ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و اکنون ۱۰ عضو دارد، اما هنوز ۳ قطب بزرگ اقتصادی آن را همان ۳ کشور پایه‌گذار آن (ایران، ترکیه و پاکستان) تشکیل می‌دهند.گفتنی ست: کشورهایِ پاکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، ایران عضوِ مشترک مابین اکو و سازمان همکاری شانگهای می‌باشند. برآوردهای اقتصادی نشان می‌دهد که با تغییر جایگاه اقتصادی برخی اعضای مؤثر اکو در دهه آینده، سازمان اکو در آسیا بار دیگر کلید تعامل شرق و غرب خواهد شد. ایران در سازمان همکاری اقتصادی در نقشِ بنیانگذار آن است و قدرت نفوذِ بالایی دارد، تاکنون وارد شدن کشورهایی همچون عراق، ارمنستان و عمان نیز در سازمان اکو مطرح شده‌است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.