چهارشنبه, 12 مهر,1402

دیدار رئیس مرکز ملی فرش ایران و عضو اتحادیه واردکنندگان فرش دستباف آلمان

دیدار رئیس مرکز ملی فرش ایران و عضو اتحادیه واردکنندگان فرش دستباف آلمان
میرزازاده، عضو اتحادیه واردکنندگان فرش دستباف آلمان در بازدید از پاویون مرکز ملی فرش ایران گفت: تعهد ارزی و بازگشت فرش های مرجوعی، آسیب جدی به صادرات فرش وارد کرده است.

به گزارش مرکز ملی فرش ایران، علی میرزا زاده" تاجر و عضو اتحادیه واردکنندگان فرش دستباف آلمان در حاشیه نمایشگاه بین سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران در گفت و گو با رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این که مردم جهان، فرش را با نام ایران و کشور ایران را با فرش آن می شناسند تصریح کرد: در تمام موزه های جهان فرش ایرانی مشاهده می‌شود.

استاد میرزازاده گفت: باید به تاجر انگیزه بدهیم، هامبورگ مرکز تجارت ایران بوده و هست تعهد ارزی و بازگشت فرش های مرجوعی، آسیب جدی به صادرات فرش وارد کرده است.

وی در سخنانی رفع مسائل حوزه فرش دستباف را نیازمند مشارکت هر دو بخش خصوصی و دولتی عنوان کرد و بیان کرد برای قالی ایران هر کاری انجام شود کم است چون قالی هویت ملی ماست.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در اين نشست به تبيين رويكرد و تشريح برنامه هاي تدارك ديده شده براي بهبود و گسترش بازار فرش پرداخت و از همراهي اتحاديه و مركز ملي فرش ايران در اين زمينه سخن گفت.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.