چهارشنبه, 12 مهر,1402

گزارش الجزیره از نمایشگاه فرش ایرانی؛ از ثبت در یونسکو تا سرمایه گذاری ارزشمند

گزارش الجزیره از نمایشگاه فرش ایرانی؛ از ثبت در یونسکو تا سرمایه گذاری ارزشمند
شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی به سراغ نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در تهران رفته تا گوشه ای از هنر اصیل این مرز و بوم را برای مخاطبان عرب زبان خود به نمایش بگذارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، در گزارشی به سراغ نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در تهران رفته تا گوشه ای از هنر اصیل این مرز و بوم را برای مخاطبان عرب زبان خود به نمایش بگذارد.

شبکه تلویزیونی الجزیره درباره آغاز سی امین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف ایرانی در تهران گزارش داد: فرش ایرانی بعد از گذاشت قرن ها از بافت آن با کیفیتی عالی، به یک نماد فرهنگی برای این کشور تبدیل شده است.

به گفته این شبکه، در نمایشگاه امسال بیش از ۴۵۰ شرکت تولیدی و صادراتی، فرش های خود را به نمایش گذاشته اند.

این شبکه افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه، توسعه پایه های صادراتی و یافتن بازارهای جدید در کشورهای مختلف جهان است.

صلاح عبدالرحمن البدوان از کلکسیونرهای فرش به شبکه الجزیره گفت: فرش ایرانی مثل یک سرمایه گذاری است و بسیاری از فرش هایی که شما به عنوان سرمایه گذاری می خرید، دست بافت هستند.

وی افزود: قیمت های فرش هر سال بالا می رود و این مثل یک سرمایه گذاری واقعی است. خرید فرش مثل این است که شما یک مِلک می خرید.

به گفته این شبکه، مهارت بافت سنتی و دستباف فرش کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس یونسکو در سال ۲۰۱۰ میلادی ثبت شده است.

قدرت الله دوست محمدی، مدیر نمایشگاه فرش ایرانی در تهران درباره وضعیت فرش این کشور به شبکه الجزیره گفت: برخی بازارها را به خاطر تحریم ها از دست داده ایم ولی همواره فرش دستباف ایران به لحاظ نوع بافت و کیفیت و اینکه در دنیا همیشه اول بوده است، همچنان هم اول هست و فقط ممکن است مقداری صادرات ما کمتر شده باشد اما امیدواریم که به همان اوج صادرات برسیم.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.