ﺳﻪشنبه, 08 فروردین,1402

بخش ویژه قالی در دومین سمینار ملی الیاف دامی

بخش ویژه قالی در دومین سمینار ملی الیاف دامی
بخش ویژه قالی در دومین سمینار ملی الیاف دامی با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای معرفی پژوهش های محققان و دانشجویان برگزار می شود.

بخش ویژه قالی در دومین سمینار ملی الیاف دامی با هدف ایجاد محیطی مناسب برای تبادل یافته ها و اطلاعات و ایجاد فرصتی مناسب برای معرفی پژوهش های محققان و دانشجویان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ در بخش ویژه قالی به بررسی مقالات برگزیده علمی، پژوهشی و تحلیلی شرکت کنندگان پرداخته می شود.

از این رو با اعلام این فراخوان از همه استادان، پژوهشگران، صاحب نظران، دانشجویان و تولیدکنندگان فرش دستباف دعوت شده است تا با ارایه مقالات و تبادل اطلاعات خود در این همایش، فرصت را برای زمینه های تحقیقاتی آتی فراهم کنند.

موضوع های مقالات در بخش ویژه قالی در دومین سمینار ملی الیاف دامی:

-          اهمیت هنر و صنعت قالی در ایران (تاریخی- اقتصادی، هنری و اجتماعی)

-          قالی از منظر مواد اولیه (پشم، پنبه و ابریشم)

-          اثرات جایگزینی فرش ماشینی با قالی

بر پایه این گزارش؛ بخشی از مقالات این همایش به موضوع اثرات سودمند استفاده از الیاف دامی در سلامت بدن انسان اختصاص دارد و به لحاظ اهمیت و شهرت قالی ایران در جهان، این بخش ویژه برای قالی تدارک دیده شده است تا مسائل، مشکلات و چالش های فراروی هنر- صنعت قالی دستباف در زمینه مواد اولیه منشا گرفته از دام، مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

شایان ذکر است؛ دبیر علمی بخش قالی در این همایش را "امید بنام" بر عهده دارد.

گفتنی است؛ در بخش مقالات مربوط به فرش دستباف به مقاله اول هدیه ای از سوی دانشگاه تبریز  اعطا می شود و به سه مقاله برتر نیز لوح تقدیر اعطا خواهد شد. همچنین مقالات برگزیده این همایش در کتاب سمینار منتشر می شود.

دومین سمینار ملی الیاف دامی 5 و 6 آذرماه 1393 در تالار شهید شفایی دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به تارنمای www.irananimfc.tabrizu.ac.ir  مراجعه کنند.

 

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.