دوشنبه, 07 اسفند,1402

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران: لزوم توجه به نوآوری در صنعت فرش دستباف

 رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران: لزوم توجه به نوآوری در صنعت فرش دستباف
در حاشیه همایش توسعه تجارت فرش دستباف و صنایع دستی در اتاق ایران تاکید شد: به نوآوری در صنعت فرش توجه شود

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش و صنایع خلاق ایران،در این نشست، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان فرش ایران از مشکلات حوزه فرش و صنایع دستی، سخن گفت: افول صادرات فرش و قوانین دست و پاگیر علیه صادرات از جمله مسائلی است که نشان می‌دهد، بخش خصوصی در این مسیر باید مطالبه‌گر باشد تا روزی این موانع برطرف شود.

علانور توکلی، نایب‌رئیس کمیسیون کمیسیون فرش، هنر و صنایع‌دستی اتاق ایران از لزوم توجه به نوآوری در حوزه فرش و صنایع دستی در چرخه تولید گفت: نوآوری استراتژی‌ای است که باعث پیشرفت و رقابت‌پذیری می‌شود. مثلا در حوزه فرش، برای سال‌ها یک نقشه در منطقه‌ای بافته می‌شد تا اینکه فرش تبریز و قم سعی کرد، نقشه و طرح را تغییر دهد و در این مسیر به خوبی پیش رفت.
او گفت: نوآوری مستلزم تجاری‌سازی و ارائه محصول به بازار است. در این مسیر الگوهای متعددی وجود دارد. باید تغییر در این مسیر چشمگیر باشد تا بتواند در بازار رقابت کند. همچنین باید راه‌های نوین عرضه کالا مورد توجه تولیدکننده قرار گیرد. باید عرضه کالا در بازارهای نوین و شبکه‌های اجتماعی انجام شود. به اپلیکیشن‌های عرضه توجه شود تا دسترسی راحت‌تر باشد.
او نکته مهم دیگر را بسته‌بندی محصولات دانست و گفت: باید در بسته‌بندی کالا نیز به نوآوری توجه شود.
توکلی از لزوم تغییر ساختارهای سازمانی در اقتصاد فرش و صنایع دستی گفت: ساختارهای قدیمی و رویه های دست و پاگیر باید تغییر کند و استراتژی‌های مسیر نیاز به تغییر جدی دارد.
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.