شنبه, 12 آذر,1401

پردیس پارسی به گلستان رسید

پردیس پارسی به گلستان رسید
گروه سازنده برنامه تلویزیونی "پردیس پارسی" در سفر به استان های مختلف کشور به استان گلستان رسیدند.

گروه سازنده برنامه تلویزیونی "پردیس پارسی" در سفر به استان های مختلف کشور به استان گلستان رسیدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این گروه برای مستندسازی وضعیت تولید و عرضه فرش دستباف در استان های مختلف کشور و گفت و گو با فعالان فرش مناطق گوناگون فرشبافی ایران در حرکتند و در روزهای اخیر به تصویربرداری و تولید در شمال شرق کشور پرداخته اند.

تاکنون گروه سازنده برنامه پردیس پارسی از استان های یزد، آذربایجان شرقی و غربی، قم، اصفهان، مرکزی، فارس، کرمان، کرمانشاه، همدان، کردستان و خراسان های رضوی و جنوبی گذر کرده و تصویر گرفته اند و هم اکنون در ترکمن صحرا مشغول ثبت تصاویر فرش استان گلستان هستند.

یادآور می شود؛ در این سری برنامه ها قرار است ضمن ارایه دیدگاه ها و دغدغه های فعالان فرش دستباف در حوزه های مختلف تولید تا تجارت، فضایی برای فرهنگ سازی در استفاده از فرش دستباف ایرانی و ترویج و تبلیغ این هنر- صنعت فراهم آید و مخاطبان به شناختی اجمالی درباره انواع طرح و نقش، سابقه تاریخی، تنوع مناطق تولید فرش در ایران دست یابند.

تصاویر ثبت شده در استان ها لا به لای گفت و گوهای انجام شده در استودیوی اختصاصی پردیس پارسی به نمایش در خواهند آمد.

گفتنی است؛ پردیس پارسی هر دوشنبه پس از بخش خبری ساعت 19 از شبکه یک سیما پخش می شود.

عوامل تولید این برنامه تلویزیونی عبارتند از: سیدعلیرضا طباطبایی(تهیه کننده)، حبیب نریمانی (کارگردان)، داود ‏شادلو(پژوهشگر)، امیرحسین مدرس (مجری)، احمدعلی جهانگیرپور (مجری طرح)، احمد یاراحمدی (مدیر تولید)، بهنام فروتن (برنامه ریز)، سیدمهدی میرزاامینی (کارشناس و مشاور کارگردان)، علی احسانی (تصویربردار) و...‏

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.