چهارشنبه, 06 مهر,1401

نخستین نشست شورای مشورتی "فرهنگ و هنر" تشکیل شد

نخستین نشست شورای مشورتی "فرهنگ و هنر" تشکیل شد
نخستین نشست شورای مشورتی "فرهنگ و هنر فرش دستباف" در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.

نخستین نشست شورای مشورتی "فرهنگ و هنر فرش دستباف" در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.

در آغاز این نشست سرپرست مرکز ملی فرش ایران با اشاره به حکم صادره از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش از این وزرای بازرگانی تنها خط کش صادرات را برای سنجش فعالیت مرکز ملی فرش ایران مناسب می دانستند اما مهندس نعمت زاده بر وجه مغفول مانده این سالها یعنی جنبه های فرهنگی و هنری فرش دستباف نیز تاکید دارد.

حمید کارگر همچنین با اشاره به لزوم بهره گیری از آرا و نظرات ذینفعان هنر- صنعت فرش دستباف ایران گفت: بسنده کردن به توان کارشناسی مرکز ملی فرش ایران و بی اعتنایی به آنچه در فضای واقعی این هنر- صنعت می گذرد ساده انگاری است و لازم است تا به روش های مختلف از فکر و نظر فعالان این حوزه بهره ببریم.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که به شیوه های مختلفی در معرض عقاید، نقدها و راهکارهای ذینفعان فرش قرار بگیریم و تشکیل شورای مشورتی یکی از این روش هاست که در سه حوزه دنبال می شود.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران سه مبحث "تولید و تجارت"، "آموزش و پژوهش" و "فرهنگ و هنر" را مبنای تشکیل سه شورای مشورتی دانست و افزود: امیدوارم با تشکیل چنین شوراهایی واقعی تر و بهینه شدن رویکردها و عملکردهای مرکز ملی فرش را شاهد باشیم.

کارگر تدوین برنامه های سال آینده مرکز تحت هدایت خود را بر پایه آرا و نظرات احصا شده در چنین شوراهایی اعلام کرد.

اعضای دعوت شده به این نشست نیز با تایید رویکرد مشورتی در برنامه ها و فعالیت های مرکز ملی فرش ایران به بحث و گفت و گو درباره تعریف و محدوده نگاه فرهنگی و هنری به فرش دستباف و چگونگی اجرایی شدن دغدغه ها و نگاه های فرهنگی و هنری به این مقوله پرداختند.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.