دوشنبه, 13 آذر,1402

گردشی گرداگرد فرش ایران در "پردیس پارسی"

گردشی گرداگرد فرش ایران در "پردیس پارسی"
"پردیس پارسی" با مجموعه گزارش هایی از استان های مختلف کشور به روی آنتن شبکه یک می رود.

این هفته برنامه تلویزیونی "پردیس پارسی" با مجموعه گزارش هایی از استان های مختلف کشور به روی آنتن شبکه یک می رود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این برنامه، از سری برنامه های پردیس پارسی، بدون حضور مهمانی در استودیوی اختصاصی این برنامه، مجموعه گزارش ها و گفت و گوهایی با فعالان فرش در استان های مختلف کشور به تصویر کشیده می شود.

در این برنامه ضمن پخش گزارش هایی از دانشگاه علم و هنر اردکان، حسینیه بیجار و کارگاه طراحی در اراک، کارشناسانی چون محسنی، نورپناه، پایدار، فیضی، خانبازی، رحیم پور، روح الامینی و جمشید به انتقال دیدگاه های خود می پردازند.

این برنامه، دوشنبه 26 آبان ماه، بعد از بخش خبری ساعت 19 از شبکه یک سیما به مدت 40 دقیقه پخش خواهد شد و در آن به ارایه مطالبی درباره مزایای فرش دستباف در برابر فرش های ماشینی نیز پرداخته خواهد شد.

یادآور می شود؛ در این سری برنامه ها قرار است ضمن ارایه دیدگاه ها و دغدغه های فعالان فرش دستباف در حوزه های مختلف تولید تا تجارت، فضایی برای فرهنگ سازی در استفاده از فرش دستباف ایرانی و ترویج و تبلیغ این هنر- صنعت فراهم آید و مخاطبان به شناختی اجمالی درباره انواع طرح و نقش، سابقه تاریخی، تنوع مناطق تولید فرش در ایران دست یابند.

عوامل تولید این برنامه تلویزیونی عبارتند از: سیدعلیرضا طباطبایی(تهیه کننده)، حبیب نریمانی (کارگردان)، داود ‏شادلو(پژوهشگر)، امیرحسین مدرس (مجری)، احمدعلی جهانگیرپور (مجری طرح)، احمد یاراحمدی (مدیر تولید)، بهنام فروتن (برنامه ریز)، سید محمدمهدی میرزاامینی (کارشناس و مشاور کارگردان)، علی احسانی (تصویربردار) و...

 

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

سلیمانی
سلیمانی ﺳﻪشنبه, 27 آبان,1393 04:22
از استانها نبود از استان بود.