طراحی سایت
دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

اخبار

هفتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین برگزار می‌شود

هفتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین برگزار می‌شود
هفتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از 7 لغایت 12 دی در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس هادی نیک‌فطرت گفت: این نمایشگاه برای هفتمین بار در استان قزوین با مشارکت تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف از استان‌های آذربایجان شرقی، قم، اصفهان، خراسان رضوی، کردستان، یزد، آذربایجان غربی، گلستان، چهارمحال و بختیاری، قزوین و تهران با حضور بیش از 50 مشارکت‌کننده در فضایی به مساحت چهار هزار مترمربع به مدت 6 روز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: فرش دستباف ایران علاوه بر اینکه با اقتصاد خانواده‌ها گره خورده است در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی دارد و از دیرباز به عنوان هنری اصیل در خانواده‌های ایرانی حایز اهمیت بوده و نمایشگاه فرش دستباف به عنوان یک رویداد مهم اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین تصریح کرد: از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه می‌توان به آشنایی مردم با این هنر ملی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی، حمایت از صنعت و تولید ملی و ارج نهادن به هنر فاخر و ارزشمند قالیبافان فرش دستباف ایرانی، ترویج و توسعه صنعت فرش دستباف، ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباط مستقیم بین مصرف کننده و تولیدکننده اشاره کرد.

نیک‌فطرت در پایان یادآور شد: هفتمین نمایشگاه فرش دستباف در مدت برگزاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی (ره)، جنب صدا و سیما از ساعت 15 تا 21 آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.