طراحی سایت
شنبه 09 اسفند 1399
EN

رنگرزی

برگزاری سومین دوره آموزشی ارتقای مهارت رنگرزان فرش در اصفهان

برگزاری سومین دوره آموزشی ارتقای مهارت رنگرزان فرش در اصفهان
سومین دوره آموزش ارتقای مهارت رنگرزان فرش دستباف کل کشور به همت مرکز ملی فرش ایران از 15 دی ماه در شهر اصفهان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ سومین دوره آموزش ارتقای مهارت رنگرزان با حضور رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان، سرپرست معاونت آموزش و تحقیقات مرکز ملی فرش ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و فراگیران دوره در اصفهان در حال برگزاری است.
سرپرست معاونت آموزش و تحقیقات مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه در این دوره، تبادل تجربیات و انتقال اطلاعات در میان رنگرزان انجام می شود، بر روند اقدامات انجام شده پژوهشی و آموزشی رنگرزی در مرکز ملی فرش ایران تاکید کرد.
سید محمد ویسیان، از ویژگی های کاربردی این دوره به اهمیت رنگ در رنگرزی فرش دستباف اشاره کرد و افزود: افزون بر آموزه های تجربی و علمی، بازدید از یک کارخانه رنگرزی صنعتی در کاشان و آشنایی رنگرزان با ساخت ماشین آلات رنگرزی نیز از برنامه های جانبی این دوره است.
وی تصریح کرد: در این دوره آموزشی حدود 16 استان شرکت کرده اند. این دوره آموزشی بر اساس نیاز سنجی پژوهشی و آموزشی رنگرزی 10 طرح مطالعاتی که در مرکز ملی فرش ایران به پایان رسیده است، انجام شده و شناسایی مشکلات حوزه رنگرزی در این دوره به صورت عملی و تئوری در حال اجراست.
گفتنی است؛ سومین دوره آموزش ارتقای مهارت رنگرزان فرش دستباف کل کشور به همت مرکز ملی فرش ایران از 15 تا 18 دی ماه به صورت تئوری و عملی برای 40 نفر از رنگرزان سراسر کشور در شهر اصفهان در حال برگزاری است.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

علی ماهانی
علی ماهانی پنجشنبه, 25 دی,1393 16:24
5باسلام و احترام.ضمن تقدیر وتشکر از معاونت تحقیقات وآموزش مرکز ملی فرش ایران جهت برگزاری این دوره وبا توجه به نظرسنجی های درج شده در گزارش مکتوب در همین صفحه خواهشمندم ارزیابی کارشناسان محترم مرکز رادر رابطه با برگزاری این دوره اعلام فرمایید.متشکرم