طراحی سایت
یکشنبه 01 اردیبهشت 1398
EN

اخبار

نهمين المپياد استاني فرش دستباف برگزار شد

نهمين المپياد استاني فرش دستباف برگزار شد
معاون امور بازرگاني داخلي و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوي از برگزار شدن نهمين المپياد فرش دستباف درسطح استان در روز پنج شنبه 9 بهمن ماه 93 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي، علي غفوري مقدم اظهار داشت: اين المپياد در دو سطح دانش آموزي با همكاري مناسب اداره كل آموزش و پرورش استان و سطح دانشجويي با همكاري دانشگاه مربوطه برگزار شد .

وي با اشاره به اينكه در سطح دانش آموزي ، مسابقات در سه رشته طرح ورنگ ، بافت و رنگرزي و در سطح دانشجويي در چهار رشته طرح ورنگ ، بافت ، رنگرزي ومرمت برگزار شده است افزود: در سطح دانش آموزي ، دانش آموزان پايه سوم كاردانش رشته فرش و در سطح دانشجويي در مقطع كارشناسي ، دانشجويان سال سوم و چهارم و در مقطع كارداني ، دانشجويان سال دوم رشته فرش دستباف دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي علمي – كاربردي شركت کردند.

وي تصريح كرد: مسابقات دانش آموزي در سطح استان با شركت 34  دانش آموز برتر در هنرستان شهداي فلسطين برگزار گرديد كه از بين دانش آموزان مستعد ، در رشته طرح ورنگ 4 نفر – رنگرزي 4 نفر و بافت 4 نفر و مجموعاً 12 نفر به مرحله نهايي معرفي شدند كه در پايان المپياد، با حضور مسئولان آموزش و پرورش و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، لوح تقدير و هداياي نقدي كه از سوي اين سازمان تهيه شده بود به نفرات برتر اهدا شد.

غفوري مقدم گفت: مرحله نهايي المپياد فرش در سطح كشور در تاريخ  12 الي 14  اسفندماه 93 در استان كرمان برگزار شده و به نفرات برتر به رسم يادبود جوايزي از سوي مركز ملي فرش ايران، اعطاء می شود.

المپياد سراسري علمي فرش دستباف با هدف و انگيزه رقابت و سنجش سطح دانش ومهارت هنرمندان عرصه هنر – صنعت فرش همه ساله در دو سطح دانش آموزي – دانشجويي برگزار مي شود كه امسال نهمين المپياد فرش دستباف استاني در سطح خراسان رضوي برگزار شد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.