دوشنبه, 26 اردیبهشت,1401

کارگروه فرش در سنقر تشکیل جلسه داد

کارگروه فرش در سنقر تشکیل جلسه داد
کارگروه فرش سنقر با حضور سرپرست مرکز ملی فرش ایران، نماینده سنقر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سنقر، رییس صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه و فعالان فرش این شهرستان تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این نشست که صبح آدینه 22 اسفندماه در محل فرمانداری سنقر تشکیل شد و قریب سه ساعت به طول انجامید، مشکلات هنر- صنعت فرش در این منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و موانع بازدارنده صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات به پشتیبانان تولید فرش برطرف شد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران در این نشست ضمن اشاره به ثبت ملی فرش سنقر و کلیایی، از برنامه مرکز متبوع خود برای ثبت جهانی این منطقه در سال آتی خبر داد.

حمید کارگر همچنین با ابراز خرسندی از رضایت فعالان فرش نسبت به دوره های آموزشی قالیبافی در نقاط دور افتاده سنقر، بر پرهیز از تولید کور و بدون توجه به بازار تاکید کرد.

فرماندار سنقر نیز در این نشست با اشاره به ضعف کشاورزی در منطقه، فرشبافی را از نقاط قوت و امید مردم سنقر دانست و گفت: آماده ایم همه توان خود را برای ترویج و گسترش فرشبافی در سنقر برای رفع بیکاری در استان و با تکیه بر اصالت و برند فرش سنقر به کار گیریم.

ایزدی همچنین از اختصاص بیش از 7 میلیارد تومان تسهیلات به فرش استان با محوریت سنقر در سفر معاون امور روستایی ریاست جمهوری به کرمانشاه خبر داد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ویژگی های ارزشمند فرش در سطح ملی و در موضوع اقتصاد مقاومتی خواستار توجه بیش از پیش دولت به این هنر- صنعت شد.

محمد ابراهیم محبی همچنین بر پیگیری اخذ تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید تا بهره مندی کامل ذینفعان این حوزه تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست برخی از پشتیبانان تولید فرش در سنقر به طرح دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند و پس از این نشست نیز سرپرست مرکز ملی فرش ایران از شرکت تعاونی فرش دستباف روستایی سنقر بازدید کرد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.