یکشنبه, 03 مهر,1401

نمایشگاه عکس فرش دستباف ایران گشایش یافت

نمایشگاه عکس فرش دستباف ایران گشایش یافت
نخستین نمایشگاه عکس آثار منتخب سه دوره دوسالانه عکس فرش دستباف ایران، روز یکشنبه در نگارخانه بهمن بیرجند گشایش یافت.

نخستین نمایشگاه عکس آثار منتخب سه دوره دوسالانه عکس فرش دستباف ایران، روز یکشنبه در نگارخانه بهمن بیرجند گشایش یافت.

این نمایشگاه را مرکز ملی فرش ایران با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی برپا کرده و تا  هفدهم اردیبهشت ماه دایر خواهد بود.

رییس اداره فرش خراسان جنوبی گفت: در این نمایشگاه آثار 53 عکاس در قالب 60 تابلوعکس به اندازه های 50 در 70 و 70 در 100 سانتیمتر در معرض دید قرار گرفته است.

شریف زاده افزود: موضوع عکسها فرش دستباف نقاط مختلف ایران و موضوعات حاشیه ای پیرامون می باشد.

وی گفت: نمایشگاه با هدف معطوف کردن اذهان عمومی و به خصوص هنرمندان عکاس به ارزشها و زیباییهای فرش دستباف ایران و توجه بیشتر مسوولان به این هنر صنعت ملی دایر شده است.

رییس اداره فرش خراسان جنوبی با بیان اینکه عکسهای نمایشگاه گلچینی از آثار ارسالی به دبیرخانه دوسالانه عکس فرش دستباف ایران است، افزود: در مدت سه دوره گذشته دوسالانه عکس فرش، نمایشگاه های مختلفی در ایران و خارج از کشوراز آثار منتخب این مسابقات برگزار شد که امسال برای نخستین بار منتخبی از آثار سه دوره گذشته دوسالانه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

وی در خصوص انتخاب شهر بیرجند برای برپایی نمایشگاه گفت: نخستین دلیل بافت تاریخی، طبیعی و فرهنگی استانهای سه گانه خراسان می باشد که بطور کلی این منطقه در سطح کشور یک منطقه عکاس خیز لقب گرفته است.

شریف زاده با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه فرش دستباف قدمت زیادی دارد، افزود: دلیل دیگر برای برپایی نمایشگاه، همزمانی آن با برگزاری جشنواره ملی عکس بیرجند است که هم اکنون عکاسان زیادی از سراسر کشور به بیرجند آمده اند.

وی گفت: فراخوان شرکت در دوسالانه بین المللی عکس فرش دستباف ایران در نیمه نخست سالهای فرد اعلام می شود و امسال ظرف دو ماه آینده فراخوان چهارمین دوره آن در سامانه مرکز فرش ایران به آدرس اینترنتیincc.ir اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ پس از این نمایشگاه در بیرجند، نمایشگاههای دیگری از تصاویر برگزیده دوسالانه های عکس فرش در چند شهر کشور برگزار می شود.

ساعات بازدید از نمایشگاه عکس فرش 9 تا 12 و 17 تا 20 به نشانی: بیرجند، میدان شهدا، ابتدای خیابان شهید منتظری، مجموعه سینمایی بهمن، نگارخانه بهمن است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.