یکشنبه, 03 مهر,1401

رونمایی از فرش جام جهانی فوتبال در برج میلاد

رونمایی از فرش جام جهانی فوتبال در برج میلاد
با حضور سرپرست مرکز ملی فرش ایران،از فرش جام‌جهانی فوتبال در برج میلاد تهران رونمایی شد.

با حضور سرپرست مرکز ملی فرش ایران، از فرش جام‌جهانی فوتبال در برج میلاد تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در آیین ویژه ای که عصر دیروز در برج میلاد تهران برپا بود، از فرش جام جهانی 2014 برزیل با حضور سرپرست مرکز ملی فرش ایران، مدیرعامل مجموعه فرهنگی گردشگری برج میلاد، جمعی از پیشکسوتان ورزش و سینما رونمایی شد.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران در این مراسم با اشاره بر نقش قابل توجه فرش دستباف ایران در عرصه دیپلماسی هنری گفت: امروز دیگر تنها سیاستمداران نیستند که در وادی دیپلماسی ایفای نقش می کنند بلکه هنرمندان، ورزشکاران، بازرگانان، نویسندگان و بسیاری از گروه هایی که آثار و پیام خود را به فراسوی مرزهای کشور می برند، در نقش دیپلمات هایی پیام رسان ظاهر شده اند و فعالان حوزه فرش دستباف ایران در همین شمارند.

حمید کارگر ادامه داد: شاهد هستیم که یک اثر هنری، یک فیلم کوتاه، یک قطعه موسیقی و یا یک داستان بسیار بیشتر از سخنرانی ها و خطابه های سیاسی یا مذاکرات دیپلماتیک با افکار عمومی دنیا ارتباط برقرار می کند و بر آنان اثر می گذارد و معتقدم که فرش دستباف ایرانی نیز می تواند به خوبی نشانگر فرهنگ و هنر ایرانیان و پیام رسانی شایسته برای مردم سرزمین ما ورای مرزهای جغرافیایی باشد.

وی با اشاره به نمونه هایی از حضور و ایفای نقش فرش دستباف ایران در حوزه دیپلماسی هنری افزود: اینکه امسال فرش های مختلفی با بهانه و نام جام جهانی فوتبال در کشور تولید شده اند و قرار است به شکل های گوناگونی به فیفا و یا کشور میزبان اهدا شوند، نمونه ای از پیام رسانی های دیپلماتیک فرش ایرانی به شمار می آید.

گفتنی است فرش رونمایی شده در رواق هنر برج میلاد تهران، دارای 12 میلیون و 300 هزار گره بوده و افزون بر پرچم کشورهای حاضر در این دوره از رقابت ها، نماد جام جهانی 2014 برزیل، پیکره مسیح در برزیل و عناصری دیگر از شاخصه های فیفا بر آن نقش بسته است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

چمن رخ
چمن رخ ﺳﻪشنبه, 30 اردیبهشت,1393 10:20
به عقیده بنده کیفیت و کمیت در فرش دستبافت و اصیل ایرانی شانه به شانه هم باید حرکت کنند.فرش امروز به ترتیب با اولویت های : رنگ و طرح - سایز - کیفیت بافت و در نهایت قیمت تمام شده آن ارزیابی میشود . امیدورم دیپلماسی فرشی قوی همراه با کیفیت و کمیت داشته باشیم نه صرفا فرشی مناسبتی هرچند ریز باف که نقشه آن چنگی به دل نزند و همتراز ضعیف ترین نقشه ها هم نباشد. دیپلماسی فرشی پشتوانه هنری می طلبد!!