شنبه, 02 مهر,1401

رئیس مرکز ملی فرش ایران/ تبریز شهر جهانی فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران/ تبریز شهر جهانی فرش دستباف
با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران، پس از سه روز رقابت دانش آموزان و دانشجویان سیزدهمین دوره المپیاد فرش دستباف با معرفی برگزیدگان خود در چهار گروه رقابتی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، دستپاک در آیین پایانی سیزدهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور، ضمن تشکر از زحمات تمامی فعالان و دست اندرکاران این المپیاد اظهارکرد: ماندگاری فرش دستباف نتیجه کیفیت بی بدیل آن است اما دلیل این مانایی طبیعت و جنس زنانه و مادرانه آن است. همان گونه که وقتی از ماندگاری وطن سخنی می رانیم، مام وطن در ذهن تداعی می شود.

وی افزود: تحریم فرش دستباف ایران، توسط رییس جمهور آمریکا به ناحق صورت گرفته و با این تحریم 30 درصد صادرات به آمریکا از سیر تولید و صادرات حذف شده است.

رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به طرح ملی کارآفرینی و توسعه صادرات فرش دستباف به این نکته اشاره کرد: اگر درست بازاریابی نکنیم و بازاری برای محصولاتمان نداشته باشیم راه یه جایی نخواهیم برد.

دستپاک افزود:  از جناب وقف چی نماینده مردم زنجان و رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی و روسای محترم کمسیون های اقتصادی و اجتماعی و صنعت و معدن که تلاش وافر در جهت حل مشکل بیمه قالیبافان مبذول داشتند، تشکر ویژه دارم.

وی ادامه داد: من قول داده بودم که مشکل بیمه قالی بافان رفع شود و امسال تمام تلاشمان را بکار می گیریم تا شناسنامه دار کردن فرش دستباف ایران را به سبک و سیاقی جدید عملی کنیم.

دستپاک با اشاره به استفاده از ظرفیت های دیپلماسی وزارت امور خارجه برای توسعه اقتصادی فرش دستباف در اروپا، ورود به بازارهای جدید را از سیاست های این مرکز در سال آینده برشمرد که ایحاد نمایشگاه دائمی در هلند و برونئی را از آن جمله هستند.

  رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان کرد:  از شما عزیزان  انتظار دارم که با تعصب خاص، کارگاه های متمرکز و غیر متمرکز فرش دستباف را در روستاها راه اندازی و هدایت کنید و اعلام می کنم بی صبرانه منتظر فکر و ایده های شما اساتید و جوانان فعال حوزه فرش دستباف هستیم.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.