شنبه, 01 مهر,1402

تجار روس به جنوب کرمان می‌آیند

تجار روس به جنوب کرمان می‌آیند
به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، یک هیات تجاری از کشور روسیه طی ۲ هفته آینده برای رایزنی و مذاکره با کشاورزان و صادرکننده‌ها به این منطقه سفر می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، مسلم مروجی فرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای جنوب کرمان در حوزه تولید محصولات کشاورزی، نشست‌های متعددی با سازمان توسعه تجارت در راستای جذب بازار کشورهای دیگر در این خصوص برگزار کردیم.

وی از سفر هیات تجاری روسیه به جنوب کرمان خبر داد و گفت: با شناخت دقیق نسبت به نیاز بازار روسیه به محصولات کشاورزی جنوب کرمان و رایزنی با رییس و اعضای نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه، مقرر شد طی دو هفته آینده بازرگانان این کشور برای دیدار با صادرکنندگان و همچنین بازدید از کشاورزی منطقه به جنوب کرمان سفر کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: در این سفر، مدیران چندین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ این کشور که در حوزه محصولات کشاورزی فعال هستند، نیز حضور خواهند داشت.

مروجی فرد تصریح کرد: کارآموزان شرکت کننده در دوره آموزشی قالیبافی پس از اتمام دوره و اخذ گواهینامه، از سوی شرکت تعاونی فرش شهرستان‌های خود مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های این سازمان، هزینه و مجوز برگزاری این کلاس‌ها از مرکز ملی فرش ایران تأمین می‌شود.

مروجی اظهار داشت: این دوره‌ها در مناطق دوساری، یوسف‌آباد و ۲ دوره هم در شهر عنبرآباد برگزار می‌شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.