یکشنبه, 03 مهر,1401

شب فرش در حضور دانش آموزان المپیاد برگزار شد

شب فرش در حضور  دانش آموزان المپیاد برگزار  شد
این محفل علمی، هنری با حضور اساتید برجسته فرش دستباف، راس ساعت ۱۹ روز یک شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه جاری در محل چهاردهمین المپیاد فرش دستباف تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به همت مرکز ملی فرش ایران، عصر روز یک شنبه ۲۵ اردیبهشت "شب فرش" با حضور چهره های برجسته  قالی ایران در محل چهاردهمین المپیاد فرش دستباف برگزار شد.
در این نشست که با محوریت "اقتصاد و کارآفرینی فرش دستباف" بر پا شد، سخنرانان درباره ابعاد مختلف هنری، اشتغال زایی و اجتماعی فرش دستباف به ایراد سخن پرداختند.
رضا دهقان، مدیر عامل صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت در مورد کار آفرینی و بارش افکار  سخنانی ایفاد و گفت: برای دستیابی به نتایج مطلوب، به تسهیل ماهرانه و برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارید.
 تورج ژوله محقق، مولف و مدرس قالی ایران در مورد شناخت، مبانی نظری فرش دستباف هم چنین، آینده فعالیت دانش آموزان مطالبی را بیان کردند.
ژیلا عرب زاده، مدیر بنیاد فرهنگی هنری فرش رسام عربزاده:  تاریخچه ای از بنیاد فرش عرب زاده بیان نمود و توضیح داد:  استاد در سال 1293 در تبريز متولد شد و از كودكي در كنار پدر به هنر مشغول بود. در نوجواني چند نمايشگاه از آثار خود برپا كرد و در سال 1373 بنياد فرهنگي هنري فرش رسام را بنا نهاد. در سال 1375 به نيويورك دعوت شد و در اين سال، او را به نام پدر فرش نوين ايران لقب دادند.
فرح ناز رافع، رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به روند اتفاقات در روز نخست المپیاد، از برگزاری گفتگوی صمیمانه با مربیان و دانش آموزان فرش دستباف، استقبال کرد و در ادامه توجه به همکاری و تعامل فکری با ذینفعان این حوزه را یکی از مسیرهای حل مشکلات دانست.
برنامه المپیاد در روز دوم به ترتیب زیر است:
دوشنه 26 اردیبهشت ماه
صبح و عصر: آزمون عملی بافت - ساعت 8/30تا  12/30و 14 تا 16
صبح:و عصر آزمون عملی طراحی - ساعت 8/30تا  12/30و 14 تا 16

صبح و عصر: آزمون رنگرزي عملی (رنگرز ی طبيعی و شيميایی  –  ساعت 8/30 تا  12/30و 14 تا 16
گفتنی ست: چهاردهمین المپیاد فرش دستباف روز سه شنبه 1401/02/27ساعت 10 الی 13 با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.
نشانی: تهران- خیابان انقلاب- بین چهار راه ولیعصر و خیابان فلسطین- نبش خیابان برادران مظفر جنوبی- پلاک 1176 - پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.