طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 08 مهر 1399
EN

اخبار

نمایشگاه فرش دستباف در دهکده‌های گردشگری بوشهر راه‌اندازی شود

نمایشگاه فرش دستباف در دهکده‌های گردشگری بوشهر راه‌اندازی شود
استاندار بوشهر گفت: دهکده‌های گردشگری استان بوشهر محلی مناسب برای معرفی فرش و گبه دستباف استان بوشهر است که در این راستا نمایشگاه‌های فرش دستباف در این دهکده‌ها راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی سالاری ظهر امروز در چهارمین جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه فرش بافی دارای ظرفیت بالایی است اظهار داشت: بسیاری از تولیدات فرش این استان مانند گبه، گلیم و جاجیم در بسیاری از کشورها دارای بازار مناسبی است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین تاکید در صنایع دستی بر بازار هدف است تصریح کرد: بافنده و تولید کننده باید شناخت خوبی از بازار داشته و رابطه بین تولید کننده و صادر کننده باید بسیار نزدیک باشد تا منجر به فروش شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به بازار هدف بیان کرد: تولید کنندگان فرش نباید از بازار داخلی غافل شوند و بازار محلی نیز باید به گردشگری پیوند بخورد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد خانه فرش آمادگی کامل داریم گفت: در حال حاضر چین و هند وارد بازار فرش شدند و با وجود ارزانتر بودن کارآنها اما هنر ایرانی دارای جایگاه والایی است.

سالاری خاطر نشان کرد: باید با همکاری مرکز فرش ایران، صادر کنندگان ملی گبه، گلیم، فرش و جاجیم به استان بوشهر اعزام شوند تا بازار این محصولات و تولیدات رونق بگیرد .

استاندار بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی نمایشگاه فرش دستباف در دهکده‌های گردشگری بوشهر ضروری است بیان کرد: دهکده‌های گردشگری استان بوشهر محلی مناسب برای معرفی فرش و گبه دستباف استان بوشهر است که در این راستا نمایشگاه‌های فرش دستباف در این دهکده‌ها راه‌اندازی شود.

وی با تاکید بر توجه به آموزش در حوزه فرش دستباف گفت: آموزشهای مورد نیاز تولیدکنندگان فرش و گبه دستباف باید متناسب با نیاز بازارهای هدف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه فرش دستباف استان بوشهر دارای قدمت و ریشه تاریخی است تصریح کرد: طراحی‌های تولید فرش، گبه، گلیم و دیگر محصولات اگر متناسب با نیاز بازار باشد با بهره‌گیری از ریشه و قدمتی که این هنر در کشور دارد به سهولت می‌تواند از کشورهای رقیب خود جلو بیفتد.


اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.