طراحی سایت
چهارشنبه 09 مهر 1399
EN

اخبار

کمیته فنی شورای فرش استان همدان تشکیل شد

کمیته فنی شورای فرش استان همدان تشکیل شد
رئیس اداره فرش همدان تشکیل کمیته فنی شورای فرش استان را خبر داد و گفت: شورای فنی فرش استان قیمت‌گذاری فرش و حل اختلاف میان بافندگان، فروشندگان و امور مربوط به فرش را عهده‎دار است.

به گزارش فارس؛ احمد علی‌بابایی با اشاره به تشکیل شورای فنی فرش استان اظهار کرد: انتخابات کمیته فنی شورای فرش استان در دومین سال فعالیت برگزار شد.

وی تشکیل شورای فنی فرش را سبب ارتقای جایگاه فرش در استان دانست و گفت: شورای فنی فرش استان در گذشته تنها قیمت‌گذاری را بر عهده داشت.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: در حال حاضر شورای فنی فرش استان قیمت‌گذاری فرش، حل اختلاف میان بافندگان و فروشندگان و امور مربوط به فرش را در استان عهده‌دار است.

وی بیان کرد: ترسیم چشم‌انداز‌های فرش استان، مانیتور فعالیت‌ها و ارائه راهکار‌ها توسط شورای فرش استان به عنوان یکی از بازوان اداره فرش و دولت در فرش از دیگر فعالیت‌های این شورا است.

علی‌بابایی یادآور شد: شورای فنی فرش استان با حضور بهترین‌های فرش استان در بخش خصوصی برگزار شد و حسین کندی رئیس سابق شورای فرش نیز گزارشی از عملکرد این شورا ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری انتخابات در شورای فرش اعضای از سه نفر به پنج نفر ارتقا یافت و کمیته فنی شورای فرش با اعتبار‌نامه دو ساله فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در حوزه فرش بیش از 30 فعالیت از پشم‌‎چینی تا صادرات انجام می‌شود، افزود: تلاش کردیم منتخبان شورا حداقل بر پنج فعالیت در حوزه فرش تسلط داشته باشند.

وی تصریح کرد: حسین کندی با رأی اول، محمد‌رضا صباغ، علیرضا اسماعیلی، محمد‌رضا اسکندری و مختار مرادی پروانه به عنوان اعضای این شورا انتخاب شدند.

علی‌بابایی با تأکید بر اینکه افرادی که در مسائل مربوط به فرش از تولید تا خرید و فروش مشکلی دارند می‌توانند به شورا مراجعه کنند، گفت: این شورا حتی به اعتراض خانواده‌ها در خصوص نرخ قالیشویی‌ها و یا حتی خرابی فرش در قالیشویی نیز رسیدگی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها در ایام باقی‌مانده تا نوروز فرش‌های خود را با دریافت رسید به قالیشویی‌های شناخته شده و دارای مجوز بسپارند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به کسب عنوان قالیبافان استان در جشنواره گره زرین اشاره کرد و یادآور شد: محمد‌رضا صباغ با 45 سال سابقه در طراحی و محمود سپاسگزار با سابقه 60 ساله در قالیبافی به عنوان برگزیدگان چهارمین جشنواره گره زرین معرفی شدند.

وی در توضیح جشنواره گره زرین بیان کرد: در جشنواره از 40 هنرمند فرش دستباف شامل 30 قالیباف هنرمند از استان‌ها، چهار طراح، سه رنگرز و سه رفوگر فرش ایرانی تقدیر شد که دو هنرمند همدانی نیز در این جشنواره خوش درخشیدند.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.